Soczyście!

Lato to słońce. To czereśnie, truskawki, maliny. Arbuz, najlepiej kilogramami. Plucie pestkami na odległość. Kolorowe drinki na tarasie i plotkowanie z koleżankami do brzasku. Lato to brązowe ramiona, piegi na nosie, jaśniejsze refleksy na włosach. Śmiech dzieciaków, gdy ganiają się z pistoletami na wodę. Lekkość, beztroska, radość. Zraszacze postawione na rynku mojego miasta, by zwiedzający mogli się schłodzić. Lodziarnie co krok. Porzeczka, agrest, morela. Kto miał dziadków z działką, ten co roku wypatruje tych vintage-smaków z szaleństwem w spojrzeniu. Lato to chłodne piwo z pianką na dwa palce. Lemoniada domowa z nutką mięty, a mięta rwana garściami ze skrzynki na balkonie.
Latem lubię podkreślać letniość wszystkim, co mnie otacza. Wyciągam z kuchennych szafek szklanki z flamingami – jakoś zimą mnie nie kręcą, ale teraz? Nie wyobrażam sobie zmrożonej lemoniady bez wizerunku różowego ptaka na jednej nodze! W tym roku mam jeszcze jedną niegroźną słabość – tekstylia w owoce, w ściślej – poduszki. Przydadzą się nie tylko jako radosny akcent w salonie, ale przede wszystkim na balkonie, moim miejskim substytucie ogrodu.
Bo lato jest owocowe i soczyste.

A Wam? Z czym kojarzy się lato?….

 

fruitcushions

Komentarzy: 1
26 czerwca 2017

1 komentarz

  • A.Pasiciel says:

    Lato kojarzy mi się …Z odpoczynkiem,ale takim pełnym wrażeń,szaleństwo ,energii i …tego cudownego orzeźwienia!! Owocowego,soczystego…. pływania w wodzie i moją ukochaną kawą mrożoną z ukochanym dodatkami 😍💖pysznie i przyjemnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *