Na zawsze JEANS!

Są takie zjawiska w modzie absolutnie poza wszelkimi „modne”/”niemodne”. Poza tendencjami, trendami, poza dyktaturą tego, co w tym sezonie trzeba, a czego absolutnie nie wolno. To kanon, a z kanonem się nie dyskutuje, kanonu się nie podważa, kanon jest świętością i czymś wiecznie żywym. Owszem można te motywy, należące do kanonu źle nosić, nieumiejętnie zestawić, niewłaściwie zinterpretować. Ale jedno jest pewne – czerpiąc z kanonu mamy dużo większą szansę nie popełnić modowego faux pas, wpisać się w aktualnie panującą tendencję jednocześnie mając ją w poważaniu, wyglądać dobrze i bezpretensjonalnie.
Jednym z takich zjawisk absolutnie kanonicznych jest oczywiście jeans. Noszony na wszelkie możliwe sposoby – nie tylko jako klasyczna para spodni czy równie ikoniczna katana. Jeans już dawno utorował sobie miejsce pośród rożnych innych elementów garderoby, nie omijając sukienek, spódnic i kombinezonów.

A więc dziś biorę na warsztat wszystko, co z jeansu, pod warunkiem, że nadaje się do noszenia w letnią, gorącą aurę. Moje propozycje to jak zwykle miks dziewczęcości z pewną dozą nonszalancji i swobody, bez której nie wyobrażam sobie wakacyjnych, letnich stylizacji. A więc – jeśli kokieteryjnie eksponujemy ramiona, a bluzkę zdobi wydatna falbana, to skontrastujmy całość z trampkami i baseballówką. Jeśli odkrywamy brzuch, wybierając crop-top i zestawiamy go z kusymi szortami, to całość stonujmy obuwiem na płaskiej podeszwie i zabawną torebką. Z kolei w przypadku zabudowanego kombinezonu, trampki i płaskie sandałki powinny ustąpić miejsca obuwiu na wyższym obcasie. Całość wyda się wtedy smuklejsza i bardziej kobieca.
Zauważcie też, że wszystkie trzy propozycje to właściwie dżinsowy total-look, przełamany jedynie kolorowymi dodatkami. To nieprzypadkowy zabieg, bardzo lubię to nawiązanie do mody lat 80.i 90.  – czyli denimową niebieskość od stóp do głów, jednak oczywiście bez przesady. Jeansowe mokasyny czy plecaczek, wypadłyby tu jednak bardziej kuriozalnie niż szykownie. 😉

jeans_forever3

jeans_forever

jeans_forever2

Komentarzy: 0
21 lipca 2017

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)