Fokus na BETON we wnętrzu!

Trend na wnętrza surowe, industrialne pojawił się wraz z adaptacją pomieszczeń postfabrycznych na mieszkania, czyli tak zwane lofty. Ich istnienie potrzebowało nowej oprawy aranżacyjnej, bo przecież kwiecista wersalka, czy żyrandol w kryształkami, to nie to końca to, co widziałby wytrawny miłośnik stylu. I tak nagle całe rzesze amatorów oryginalnych rozwiązań wzorniczych odkryły, że szafa nie musi być z Pokochaliśmy widoczne okablowanie, powrót do żeberkowych kaloryferów, odkrytą cegłę, nieosłonięte niczym okna. Surowość we wnętrzu daj wielkie pole do popisów dekoracyjnych i wcale nie oznacza, że musi być do pomieszczenie nieprzytulne. Sama znam kilka loftowych aranżacji, które docieplone odpowiednią ilością roślin doniczkowych, tekstyliów i pasujących do stylu dekoracji (industrialny sznur żarówek, przeskalowane wielkie świece, neony, gąsiory po winie, oprawione w ramy plakaty) zyskują całkiem ciepłe, przyjazne domownikom oblicze.
Takim chłodnym-ciepłym detalem jest także beton i różne na jego temat wariacje. Począwszy od większych frakcji, takich jak ścienne kafle, wylewki betonowe na podłogę, czy nawet meble, skończywszy na drobnych detalach. Osobiście jestem wielką fanką tych drugich – są niezobowiązujące, łatwo dają się przesunąć, a w razie ewentualnego przejedzenia, wręcz schować. Moimi faworytami są betonowe podkładki pod gorący kubek, serwetnik i oczywiście świece – uwielbiam je zresztą w każdej postaci, kolekcjonuję i palę jak maniak.

Komentarzy: 0
11 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)