Kolory jesieni 2017 wg Pantone

Choć lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa, i pisząc ten post z radością odnotowuję piękną bezchmurną aurę, to jednak czuć w powietrzu nadchodzącą zmianę. Chłodne wieczory i poranki, sterta zeszytów do obłożenia, nieuchwytna atmosfera schyłku i nostalgii to po prostu fakty. Jesień już tu jest, przycupnęła i czeka cierpliwie na swoje pięć minut, a one bliżej niż dalej. Moda również opowiada się po jej stronie – letnie wyprzedaże zwolniły wieszaki dla nowości na sezon jesienny, a nowa kolorystyka wkracza odważnie do sklepów i naszej świadomości.

Instytut Pantone zwykle ogłaszał 10 kolorów obowiązujących w danym sezonie, jednak w tym roku wyznaczył ich aż 20. Powodem stało się coraz baczniejsze przyglądanie się londyńskiemu tygodniowi mody, a nie jak to działo się dotychczas – wyłącznie nowojorskiemu. I tak mamy całą paletę jesiennych kolorów, z których pozwoliłam sobie subiektywnie wyłuskać cztery, według mnie najbardziej atrakcyjne. Trzy pierwsze – jesienny klasyk. Burgund, (Tawny Port) granat (Navy Peony) i klasyczny popiel (Neutral Grey). W zestawieniu pojawia się jednak również słodki, delikatny róż, jakże nie-jesienny (Ballet Slipper).

Oczyma wyobraźni widzę już ich miękkie, harmonijne miksy – dostojnych granatu i bordo z lekkim, nieco dziecinnym pudrowo-różowym i uniwersalną, wspaniałą szarością. Szarość zresztą kocham bezwarunkowo i zawsze jest dla mnie numerem jeden, a fakt jej pojawienia się w palecie kolorów topowych dodatkowo mnie uskrzydla. A dla Was – który z kolorów jesieni jest absolutnym tegorocznym must-have?

Komentarzy: 1
23 sierpnia 2017

1 komentarz

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)