Dziś spotkałam się z Agatą. Ta konkretna, radosna dziewczyna wyjątkowo umiliła mi dzisiejsze popołudnie.

Dzień dobry, Agato. Muszę powiedzieć, że obcowanie z Twoimi zdjęciami to prawdziwa przyjemność. Są naprawdę dobre. Jak długo zajmujesz się fotografią?

Bardzo dziękuję! Fotografią zajmuję się od wielu lat. Pasją do niej zaraził mnie mój tata, który w moim wieku również sporo fotografował, jednak tylko dla przyjemności. Moje zainteresowanie zaszło o wiele dalej! Zaczęłam od prowadzenia photobloga, potem w 2011 roku pojawił się oficjalny blog, a kilka lat później rozwinęłam skrzydła podczas wielu kursów, a ostatecznie studiów fotograficznych. Krótko po ich zakończeniu otworzyłam własną działalność, zaprojektowałam firmową stronę internetową i zaczęłam wielkimi krokami wchodzić w ten fotograficzny świat. Tak naprawdę moja fotograficzna przygoda trwa wiele lat, ale profesjonalnie działam od lat trzech.

Blog był naturalną konsekwencją tej pasji?

Bloga założyłam głównie ze względu na zamiłowanie do mody, jednak szybko zdałam sobie sprawę, że warto połączyć te dwie pasje i stworzyć miejsce w sieci, gdzie oprócz swojego gustu i stylu, będę prezentować również swoje zamiłowanie do fotografii. Zależało mi na tym, aby każdy temat wpisu, który publikuję, był zaprezentowany w jak najlepszym stylu i otoczony atrakcyjnym materiałem zdjęciowym. To samo tyczy się kont społecznościowych, które również prężnie rozwijam. Mój fotograficzny zmysł i miłość do robienia zdjęć doprowadziła mnie do tego miejsca, w którym właśnie się znajduję, tak więc wszystko co tworzę zawsze ma ścisłe powiązanie z tym zainteresowaniem.

Moda, uroda, wnętrza – to tematy bliskie Twemu sercu. Który jest Ci najbliższy?

Chciałabym wskazać jeden, lecz mam z tym niemały problem! Jeszcze kilka lat temu bez zastanowienia odpowiedziałabym: moda! Teraz tematy wnętrzarskie ściągają się z tymi pierwszymi, bo odkąd zaczęłam prowadzić własną firmę, skupiam się głównie na fotografii produktowej, gdzie aranżacje, dodatki i dekoracje mają ogromne znaczenie. To zapoczątkowało moją ogromną miłość do dekorowania, aranżowania i stylizowania!

Wróćmy do fotografii. Co najbardziej lubisz fotografować? Widziałam na Twoim instagramie przepiękne ujęcia z sesji ciążowej. Wolisz pracować z ludźmi czy jednak preferujesz fotografię produktową?

Moje serce od zawsze było w pierwszej kolejności przy fotografii portretowej, ponieważ inspiruje mnie człowiek i jego emocje. Fotografując ludzi mam ogromne pole do popisu, ponieważ każdy człowiek jest inny i inne wibracje przekazuje na zdjęciach. To cudowne móc uchwycić tę różnorodność na przepięknych, spontanicznych, naturalnych kadrach, które tworzą niesamowitą, wieczną pamiątkę. Jednak muszę przyznać, że w ostatnim czasie moją codziennością są zdjęcia produktowe, które pokochałam do granic możliwości. Jako fotograf jestem otwarta na wszystkie jej dziedziny, jednak te dwie to moja największa miłość.

Pasja, która staje się sposobem na życie to chyba marzenie każdego człowieka. Czy jesteś szczęśliwa mogąc pracować tak, jak kochasz?

Oczywiście, że jestem szczęśliwa! Udało mi się osiągnąć to ogromne dla mnie marzenie i teraz czuję się spełnionym człowiekiem. Jestem sama dla siebie szefem, moja firma prężnie się rozwija, moje doświadczenie i zamiłowanie do tej pracy rośnie z dnia na dzień i sama momentami nie wierzę, że tak mi się poszczęściło! Nic jednak nie spadło mi z nieba i zanim doszłam do tego miejsca, w którym się znajduję, musiałam wiele z siebie dać. Opłaciło się! Kocham to co robię i robię to co kocham! 🙂

26 lat i już wiesz, czego chcesz – pozazdrościć! Wiele osób w tym wieku dopiero poszukuje. Długo Ci zajęło dążenie do celu czy stało się to spontanicznie?

Od zawsze byłam artystką! Jako nastolatka rysowałam, projektowałam, następnie trenowałam taniec towarzyski, aż w końcu przeszłam na aparat fotograficzny. Wiedziałam więc, że chcę w życiu robić coś co jest moją pasją i zawsze do tego dążyłam nie dopuszczając do siebie innej opcji. Z biegiem lat moje zamiłowania zmieniały się, jednak kiedy pochłonęła mnie fotografia, czułam, że to ona stanie się moją życiową drogą, którą podążam do dziś i nie zamierzam z niej zboczyć!

Wyglądasz na osobę spełnioną, ale pewnie i Ty masz jakieś marzenia. O czym marzysz, Agato?:)

Tak naprawdę nie mam wyszukanych marzeń, wiele z nich już spełniłam i dzięki temu kocham swoje życie. Choć przede mną jeszcze wiele celów do osiągniecia i świat do zdobycia, wiem, że to wszystko jest możliwe do spełnienie jeśli tylko ma się w sobie motywację i wiarę! Na tę chwilę marzę tylko o tym, aby mi i moim bliskim zawsze służyło zdrowie! 🙂

Życzę Ci tego z całego serca. Dzięki za rozmowę.

Komentarzy: 1
16 listopada 2017

1 komentarz

  • Justyna says:

    Na bloga Agatki zaglądam już od kilku lat i cały czas widzę jak wspaniale się rozwija.
    Na jej koncie na instagramie widać ten profesjonalizm. Widać że bardzo się stara i każde jej zdjęcie jest dokładnie przemyślane.
    Agatka to osoba pełna profesjonalizmu i trzymam za nią kciuki aby dalej się rozwijała i pięła w góre.

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)