Mam w tym tygodniu szczęście do miłośniczek fotografii. Spójrzcie na te kadry. Boje z nich niesamowita dojrzałość, a Justyna całkiem niedawno stała się człowiekiem pełnoletnim!

Cześć Justyno. To niewiarygodne, że masz tylko 18 lat! Ta wrażliwość, te kadry! Jestem urzeczona Twoim instagramem. Masz świadomość, że to kawał dobrej roboty?

Witam serdecznie. Bardzo dziękuję za miłe słowa. Zajmując się od kilku lat zdjęciami oraz profilem na Instagramie postanowiłam, że będę się rozwijać i próbować nowych rzeczy w kwestii fotografii. Bardzo często przeglądałam i dalej przeglądam zdjęcia z inspiracjami, dzięki czemu w mojej głowie pojawia się wiele nowych pomysłów.

Kto Cię maluje i czesze do sesji?

Od samego początku zajmowałam się tym sama i dalej nic się nie zmieniło. Zdjęcia najczęściej powstają spontanicznie, dlatego też nie miałabym możliwości umówienia się z kimś, kto mógłby mi w tym pomóc. Makijaż to temat, w którym można naprawdę ponieść się wyobraźni i wyrazić siebie. Dokładnie wiem, jaki efekt chciałabym uzyskać więc nie sprawia mi problemu to, że sama się tym zajmuję. Podobnie jest oczywiście z fryzurą.

Bardzo doceniam, że lubisz swojskie polskie krajobrazy – las, łąkę, starą architekturę miast i miasteczek. Szczerze mówiąc ta estetyka przemawia do mnie dużo wyraźniej niż sesje pośród egzotycznych scenerii. A jak Ty czujesz?

Bardzo dziękuję. Chociaż widzę na co dzień lasy i łąki, to natura jest tak nieprzewidywalna, że każdego dnia wyglądają inaczej. To w niej kocham najbardziej. Każdy dzień czy też godzina sprawia, że trawa czy drzewa mają inny odcień, inaczej odbija się w nich światło.
Stara architektura – tak, to temat najbardziej pasujący do mnie. Uwielbiam takie klimatycznie miejsca – mają w sobie tajemniczego. Mam jednak nadzieję że w przyszłości będę miała egzotyczną sesję. Od zawsze inspirowały mnie te piękne scenerie dalekich krańców świata. Uwielbiam podróże, więc mam nadzieję, że spełnię w niedalekiej przyszłości to marzenie.

Zdjęcia wyglądają też na bardzo naturalne. Jeśli je obrabiasz to tak, by zachować autentyzm kadru. Czy w świecie obróbki to właściwy kierunek?

Kwestie obróbki to temat szeroki. Niektórzy uwielbiają bardzo naturalne zdjęcia, niektórzy wręcz bawią się wyobraźnią i tworzą świetnie prace. Ja tak naprawdę od prawie 3 lat zaczęłam zajmować się obróbką zdjęć, więc moje umiejętności nie są jeszcze na najwyższym poziomie. Bardzo podobają mi się żywe kolory na zdjęciach robionych na tle świetnych krajobrazów, więc cały czas uczę się w tym kierunku. Myślę że każdy ma swój gust i na pewno część osób będzie za delikatną obróbką a część za bardzo mocnymi kolorami. Ja osobiście dostosowuję kolory do tematyki zdjęć i przede wszystkim otoczenia.

Na Twoim blogu widzę kategorie: fashion, beauty, travel i ciśnie mi się na usta pytanie: które z nich kochasz najbardziej?

To zdecydowanie najtrudniejsze pytanie. Wszystkie z tych kategorii są u mnie na równej pozycji więc będzie bardzo trudny wybór. Fashion oraz beauty to bardzo kreatywne i szerokie tematy z polem do popisu. Natomiast travel – chyba tutaj mam większy sentyment. Podróżując możemy przeżyć wiele przygód, poznać nowe osoby, nową kulturę i uwiecznić to wszystko na zdjęciach. Nie miałam dotychczas okazji wybrać się w daleką podróż, ale mam nadzieję że jeszcze wiele przede mną.

Kończysz szkołę średnią i… Co dalej?

Tak, to prawda. Jestem już w 3 klasie technikum i już coraz bliżej do egzaminów zawodowych i matury. Na pewno chciałabym się realizować dalej w fotografii, nie wyobrażam sobie, że mogłabym robić zupełnie coś innego.

Jak widzisz swoje przyszłe dorosłe życie? Masz już jakieś dalekosiężne plany?

Chyba każdy z nas planuje swoje bliższe czy dalsze życie. Ja czasami planuję nawet 5 czy 10 lat do przodu. Czuję się wtedy zmotywowana, aby działać i rozwijać się. Realizować krok po kroku punkty, by znaleźć się właśnie w tym miejscu, w którym planuję być jakiś czas. Na pewno chciałabym dalej prowadzić bloga, robić więcej lepszych zdjęć, mieszkać w pięknym miejscu oraz więcej podróżować i poznawać niesamowitych ludzi.

Bardzo Ci tego życzę! Dzięki za rozmowę.

Ja również bardzo dziękuję.

Komentarzy: 0
22 listopada 2017

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)