Kolorów świąt jest wiele, może nawet łatwiej byłoby wymienić te, które nijak do nich nie przystają. Skandynawowie uwielbiają miks białej bazy, surowego drewna i czarnych dodatków, przełamany ciemną zielenią naturalnego igliwia i ogniem trzaskającym w kominku. Jednak choince nie szczędzą wszelkich kolorów tęczy ozdabiając je cukierkami, pierniczkami, bombkami w stylu vintage i kolorowymi papierowymi łańcuchami. U nas sytuacja nieco inaczej – podczas świąt jest równie radośnie i barwnie, choć jako barwy dominujące wymieniłabym raczej klasyczny miks zieleni oraz czerwieni , a także – złoto.

Złote dodatki mają wyjątkowe znaczenie w symbolice świąt – kojarzą się pierwszą gwiazdą rozświetlającą niebo, a także mają znaczenie biblijne. Wszak złoto było jednym z darów od Trzech Króli, symbolem bogactwa. Jednak bogactwo, o jakim myślę w kontekście świąt, niekoniecznie dotyczy sfery materialnej. Święta powinny bogate w rodzinę, uśmiechy, życzliwość, błogie chwile spędzone razem przy stole.  Bogate w miłość, dobre myśli, szczere życzenia wypowiadane przy opłatku.

A póki co zachęcam Was do ozłocenia domu na święta. Złote dodatki przepięknie komponują się z głęboką zielenią jodłowych gałązek a także bielą odświętnego obrusu.

Komentarzy: 0
19 grudnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *