Powiem Wam coś – od pięciu dni jestem bezdzietna. Nikt mnie nie zasypuje prośbami, nikt nie brzęczy, że mamo to, mamo tamto.  Kuchnia praktycznie nie funkcjonuje.  we dwójkę jemy poza domem, bo tak nam wygodniej. Chodzimy do kina i na koncerty. Albo po prostu odpalamy zaległe seriale tuż po przyjściu z pracy. Niebywała rzecz – prawdziwe wakacje pomimo braku urlopu.
Obozy sportowe, bądźcie błogosławione!

Z tego nadmiaru wolnego czasu zaświtała mi myśl. Nie, nie froteruje podłóg i nie myję okien. Nie ma głupich! Jak relaks to relaks! Jest jednak pewna aktywność domowa, która choć poniekąd wymagająca nakładu pracy, jest dla mnie bardzo przyjemna – to aranżowanie przestrzeni domowej. Wszelkie przemeblowania, wieszanie nowych dekoracji ściennych, przemalowywanie detali, które się opatrzyły. Uwielbiam to i mogę bez końca!

Zachęcam też, by bacznie przyglądać się swojej własnej przestrzeni i weryfikować na nowo niegdysiejsze wyboru. Może się okazać, że początkowo bardzo pożądana strefa jest aktualnie mało używana, a w jej miejscy można by zaaranżować coś całkiem innego. Już daję przykład – w sypialni zrobiłam sobie kąt do pracy. Jest biurko, krzesło, tablica magnetyczna na ważne papierzyska. Fakty są jednak takie, że najczęściej pracuję przy stole w pokoju dziennym. Biurka używam bardzo rzadko i w efekcie stoi tam bezużyteczny grat. Brak obowiązków związanych z dziećmi uaktywnił we mnie na nowo pokłady kreatywności.

Ileż to ja razy jęczałam, że marzę o toaletce. O miejscu, w którym rozczeszę włosy i wklepię w nie odżywkę, gdzie zmyję makijaż i nałożę kremy, przymierzę które kolczyki lepiej pasują do tej czy innej bluzki. Miejscu, w którym będę w idealnym porządku przechowywać biżuterię (stojak z wieszaczkami, talerz z wgłębieniami na jajka!), pędzelki do nakładania make-upu (ceramiczny kubek) czy moje ukochane mazidła (minikomódka). I wiecie co? Zrobiłam to! 🙂 Mam toaletkę! Jestem pewna, że będzie zdecydowanie częściej używana niż moje biuro-niewypał. A i mąż doceni brak walających się wszędzie wacików, gumek do włosów i przyborów do manicure. Brawo ja! 🙂

Komentarzy: 0
19 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)