Niech żyje bal!

Rany, jakie to fajne, że rok jest cyklem! Za wszystkim można się stęsknić i we wszystkim odkryć na nowo urok i czar!

Gdy kończy się czas świąt, rozbieramy powoli choinki, zdejmujemy girlandy światełek i chowamy do pudeł rozmaite błyskotki. Niektórzy zaczynają nerwowo przebierać nogami za wiosną, innych po drodze do wiosny cieszy jeszcze myśl o feriach zimowych i atrakcjach na białym puchu, jeszcze inni zatracają się w karnawale. Ja właściwie należę do wszystkich trzech grup, bo choinkę zastąpiłam niedawno wazonem z tulipanami, wyjazd na narty wciąż przede mną i nie mogę się doczekać, a karnawał – no cóż – nigdy nie należałam do stroniących od imprez. Z czasem moje imprezowe życie nieco ewoluowało, nie ma już hucznych balang do wczesnych godzin rannych, jest za to inna jakość – imprezy rodzinne.

Robimy je cyklicznie, zmieniając tylko gospodarza. Są to imprezy składkowe, a więc każdy robi coś do jedzenia, każdy przynosi swoją playlistę, tańczymy, wygłupiamy się, gadamy przy winie, a dzieciaki mają atrakcje. Czasem są z nami, czasem obok. Jest spontanicznie, radośnie, nikt nie przejmuje się popcornem wgniatanym w dywan, ani faktem, że któreś z dzieci padło gdzieś na jednym z foteli i śpi.

Mówię to z całą stanowczością – dzieci niczego nie ograniczają, ograniczenia są w nas! Patrzenie na to, jak świetnie bawią się ich rodzice i świadomość, że oni też mają prawo do spontanicznej zabawy jest bezcenne.

A póki co kompletuję tegoroczne outfity karnawałowe. Syn będzie superbohaterem, córka duma nad tym, które zwierzątko najbardziej do niej pasuje. Obstawiam, że zostanie tygryskiem.

🙂

Komentarzy: 0
09 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)