Byle do wiosny!

I tak nadszedł moment zawieszenia pomiędzy tym, co zimowe, chłodne i szare, a tym co słoneczne, świergolące i przynoszące nadzieję. Przełom lutego i marca to trudny czas, kiedy serce już-już wyrywa się do wiosennych uniesień, ale widok za oknem mówi jednoznacznie: zbastuj kobieto, to jeszcze nie ten czas, może jeszcze jakieś nartki zaliczymy?

Pozostaje ratować się oczekiwaniem, wszak i ono może przynieść sporo radości. Takie czekanie umilam sobie zawsze rozmaitymi rytuałami. Jednym z moich stałych rytuałów jest kombinowanie przy domowych aranżacjach dekoracyjnych (tu ciężkie westchnienie mojego męża). Zmieniają się pory roku, zmieniają się nastroje, a więc i dom musi nadążać za rytmem.

Motywy kwiatowe stanowią zawsze modny akcent, a tym sezonie są wyjątkowo mocnym trendem. W grę wchodzą nie tylko wielkie formaty (tapety, murale, zasłony), ale również detale (poduszki dekoracyjne, naklejki ścienne, drobne akcesoria). W okresie przedwiosennym florystyczne wariacje zyskują szczególne znaczenie. Są odpowiedzią na tęsknotę za tym co ciepłe, jasne, pastelowe. Zanim ucieszą nas promienie słońca na ławce w parku, zanim usłyszmy świergolenie rozentuzjazmowanego ptactwa, nim trawniki zazielenią się, a drzewa zaczną kwitnąć na biało i różowo, inauguruję sobie sezon we własnym zakresie.

Swoją drogą, czy wiecie, że gałąź forsycji wstawiona teraz do wazony z wodą oraz ciepłego pomieszczenia w ciągu kilku dni ucieszy oko mnóstwem żółtego kwiecia? To jedna z rzeczy którą powtarzam co roku o tej porze – cudownie wygląda na stole i wspaniale krzepi! 

Komentarzy: 0
16 lutego 2018

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)