Fokus na DETAL!

Detal ma znaczenie. Nie musi być wielki, jaskrawy i krzyczeć o atencję. Ma BYĆ. Gdzieś obok, jako integralna część. Na pewno zostanie zauważony. Bez niego całość nie ma pazura, polotu, wdzięku. Bez niego jest nijako i zwyczajnie. Gdy pojawia się detal projekt nabiera rumieńców. Staje się spójną całością, doskonale prezentującą się nawet w skromnym towarzystwie (albo – zwłaszcza w nim).

Dziś odlatuję w zachwycie nad uroczymi detalami takimi jak: falbanka, wstążka, kołnierzyk. Eleganckie, subtelne, baaardzo kobiece.
Spójrzcie na każdą z tych bluzek. Gdyby zabrać im detal czy dalej wyglądałyby tak wdzięcznie?

Bardzo lubię prostotę – białe koszule zaczerpnięte ze świata mody męskiej, minimalistyczne tiszerty, proste bluzy bez nadruku. Jednak specjalnie okazje wymagają specjalnej oprawy i czasem tiszert, a nawet koszula nie zrobią tego, co zrobić może urokliwy kołnierzyk, aksamitka zawiązana we wdzięczną kokardkę, czy finezyjna falbana. Są idealnym elementem looku biurowego, doskonałą opcją na uroczystą rodzinną kolację, służbowe wyjście, wizytę w teatrze i wiele, wiele innych okazji. W zależności od okazji tonujemy je nonszalanckim ubiorem, takim jak para jeansów, ramoneska czy trampki lub zestawiamy z dołem o podobnej wymowie: plisowaną spódnicą midi, szerokimi spodniami z nogawką w kant czy ołówkową spódnicą do kolan. Unikamy raczej mini – jest co prawda bardzo na topie pośród aktualnych trendów – jednak w tym zestawieniu wypadnie dość infantylnie, a tego, rzecz jasna, nie chcemy. 😉

Komentarzy: 0
02 lutego 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *