Poważna sprawa

Stało się. Jestem matką nastolatka. To straszne, jak ten czas zasuwa. Jeszcze chwilę temu kroczyłam z wielkim brzuchem, dumna i blada. Jeszcze ćwierć chwili temu karmiłam oseska siedząc na ławce i patrząc na mikropaluszki błądzące po moim dekolcie. Przeżywałam pierwszy dzień w żłobku, potem przedszkolu. Bałam się jak poradzi sobie w szkole, w której nikogo nie znał.
A dziś otrzymałam wyraźną dyspozycję uwolnienia szafy od wszelkich infantylizmów. Minionki, które wciąż lubi odpalić na płycie dvd nie nadają się do eksponowania na piżamce. Wall-e – ten uroczy robocik, który walczył o lepszy świat, jest wciąż okej, byle nie na tiszercie. Skarpetki w Złomka i Zygzaka? Mamo, nie żartuj. (jakie to szczęście, że wciąż mam drugie, młodsze, dziecko!)

Znacie to? Jeśli nie, lada moment poznacie. Przysięgam, że ten czas pomiędzy zachwytem nad mikropaluszkami, a lakonicznym: mamo, wychodzę, to zaledwie trzy mrugnięcia. Leci niewiarygodnie szybko, dzieci dojrzewają i tylko my wiecznie młodzi. ;)))

Dziś pokażę Wam dwa proste sety, które na pewno nie będą uwłaczać powadze dzieci starszych, a jednocześnie nie są nudne, depresyjne i żałobne (przyznam się szczerze, że lubię czerń również w stylizacjach dziecięcych, ale młody człowiek spowity w czarne od stóp do głów to dla mnie o jeden most za daleko. Albo o jakieś trzy mosty).

Koszulka z detalem rockowym zawsze w porządku, przynajmniej w przypadku mojego syna to rzecz absolutnie autentyczna. Motyw gwiezdnych wojen to jeden z nielicznych, który wciąż nie wzbudza zażenowania. Bojówki pomieszczą rozmaite niezbędności – dwa złote na drożdżówkę ze szkolnego sklepiku, karty-talizmany, gumę do żucia.
Jeśli chodzi o zestaw dziewczęcy – na pewno sprawdzą się szarości, delikatnie podkreślone mini-detalami pastelowymi. Do bardzo basicowego zestawienia dodałam fajny plecak w klimacie vintage i urocze granatowe trampki w groszki – może przejdą pomimo niepowagi różowych sznurowadeł. 😉

Oba sety wyposażone są w kardigany, czyli rozpinane góry. To nie przypadek – jestem zdania, że to najbardziej praktyczny top, jeśli chodzi o stylizacje dziecięce. A praktyczność wciąż odkrywa w mojej szafie ogromną rolę.

 

 

 

 

Komentarzy: 0
21 lutego 2018

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)