Powrót do korzeni

Jednym z wyrazistszych trendów wnętrzarskich na sezon wiosna-lato 2018 jest postulat czerpania inspiracji z natury. Wszelkie odniesienia do świata przyrody są bardzo hot, więc jeśli szukasz motywu przewodniego, podczas wiosennej weny na odświeżenie mieszkania, mam nadzieję, że właśnie ci go podsunęłam. 😉
Mogą to być naturalne materiały takie jak surowe drewno, bambus, sznurek, papier, skóra, rattan, trawa morska, mogą też po prostu bazować na palecie kolorów ziemi takich jak: beż, ciepły brąz, ecru, piaskowy, zieleń. Doskonale wejdą w nastrój wiosenno-letni, gdzie wszystko jest świeże, lekkie i przewiewne. Po zimowym zaduchu taka dawka lekkości zdecydowanie nam się przyda. Jest jak szeroko otwarte okno, po miesiącach obawy przed przeciągiem.

Takie naturalne detale sprawdzą się zarówno w aranżacjach domowych, jak i tych outdoorowych. Wszyscy szczęśliwi posiadacze balkonów i tarasów (a także przydomowych ogródków!) powinni przyjrzeć się tendencji łaskawym okiem. Jeśli kosze na pledy i tekstylia – tylko z rattanu lub trawy morskiej, jeśli lampiony – koniecznie przezroczyste lub ciemnozielone. Motywy dekoracyjne sprowadzają się także to naśladowania tego, co daje nam natura – liście, kaktusy (wkrótce o nich!) wszelkie odwołania do roślinności.  Na przykład liść monstery to modna dekoracja modna nie tylko w wersji naturalnej (czyli po prostu żywej rośliny), ale także naśladowana jako print (tapety, plakaty, tekstylia, czy drewniane dekory).

Komentarzy: 0
04 kwietnia 2018

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)