Nie powiem, żeby sypialnia była najważniejszym pomieszczeniem domu. Dość, że całe lata obywałam się bez niej, co wieczór karnie przemieniając kącik wypoczynkowy w niezbyt wygodne łoże. Ale to już minęło – dziś jestem szczęśliwą posiadaczką tej luksusowej przestrzeni i nie wyobrażam sobie, żeby wracać do stanu sprzed.
Sypialnia nie jest najważniejsza, znacznie ważniejsze jest to, by mieć gdzie razem usiąść do wspólnego posiłku, spędzić czas, odrobić lekcje, porozmawiać przy herbacie. Jednak, gdy już się zdarzy, zaistnieje, nie sposób jej nie docenić. To takie jakby kulisy życia domowego, życie rodzinne od kuchni. Tu mamy szafę, bieliźniarkę i wszystko to, co niekoniecznie chcemy eksponować. Tu ladujemy akumulatory po ciężki dniu, przesypiamy chorobę, gdy nam się przydarzy, uciekamy, gdy głowa pęka po całym dniu gonitwy za własnym ogonem. Tu regenerujmy sie. By znów wyjść do ludzi, by chcieć i móc.

Nie wiem jak dla was, ale dla nie niezwykle ważne jest jak mieszkam, jakimi kolorami, fakturami, motywami otaczam się w przestrzeni, w której spędzam tak wiele czasu. Sypialnia ma szczególny wymóg – kolorystyka dominująca w jej aranżacji powinna raczej koić niż pobudzać, raczej uspokajać, niż nakręcać.

Trzy kojąco-uspokojajające trendy dotyczące gamy kolorystycznej, które idealnie wpiszą się w wymogi i klimat dobrze zaprojektowanej sypialni to według mnie – pastele, patela barw naturalnych oraz szarości. Każda opcja spełnia postulat stworzenia przestrzeni, która wycisza i relaksuje, każda też jest aktualnie bardzo modna. Pierwszą docenią milośniczki słodkich, dziewczęcych aranżacji, druga to rzecz dla amatorów wszelkich odniesień do świata przyrody, trzecia z kolei ma w sobie najwiekszy potencjał pogodzenia wszystkich – szarość ma tę przedziwną cechę, że łączy wdzięk i surowość, urok i dystyngowanie.

 

 

 

Komentarzy: 0
30 maja 2018

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)