Hej Kingo. Jesteś bardzo młodą osobą. Ile masz lat?

Dzień dobry. Mam lat 17 więc jeszcze jestem dosyć młodą osobą.

Czym się zajmujesz, oprócz tego, że jesteś uczennicą liceum?

Tak, jestem uczennicą Liceum Plastycznego ale oprócz nauki, testów i sprawdzianów robię jeszcze inne rzeczy. Pierwszą z nich jest to na pewno mój blog modowy, któremu staram się poświęcać najwięcej uwagi. Drugą rzeczą jest również mój kanał na Youtube również w tematyce modowej ale i również w tematyce makijażu. Daje mi to możliwość nauki w montażu filmów ale również w ćwiczeniu samej siebie w przemowach i kontakcie z ludźmi. Od tego roku zaczęłam również rysować karykatury i portrety na zamówienie. Daje mi to ogrom możliwości na promowanie swojej twórczości ale również na szkoleniu swojej pasji. Z zamiłowaniem podchodzę również do języka angielskiego. W tym roku zaczęłam również pracę jako korepetytorka tego języka. Praca z ludźmi i szkolenie języka to dla mnie naprawdę przyjemność i oczywiście szczęście, że mogę kogoś czegoś nauczyć. Po za Liceum współpracuję, również jako fotograf jednej z grup tanecznych w moim mieście. Mam na koncie kilka albumów i produkcji swoich zdjęć na ulotkach promocyjnych właśnie tej grupy. Dodatkowo po za szkołą i obowiązkami związanymi właśnie  z nią  staram się poświęcać uwagę na tworzenie własnych projektów modowych, które są moją ogromną pasją. Próbuje również swoich sił w szyciu, realizując właśnie moje projekty.

Jesteś pierwszą stypendystką stowarzyszenia Piękne Anioły, współpracującego z marką KIK.  Czym jest to stypendium? W jaki sposób wspiera cię w rozwijaniu talentu?

Nawet nie wiedziałam, że jestem pierwszą Stypendyską. Jest mi z tego powodu naprawdę bardzo miło. Stypendium dało mi ogromną motywacje do jeszcze intensywniejszego działania. Niestety w okresie gimnazjum przeżyłam ogromny koszmar, który spowodował upadek mojej samooceny. Tak naprawdę do dnia dzisiejszego w to nie wierzę, że udało mi się coś takiego osiągnąć i otrzymać coś za swoją ciężką pracę. Stypendium dało mi ogromne pole do rozwijania swoich możliwości fotograficznych ale także i filmowych. Otrzymana sztaluga to ogromny prezent ale i ułatwienie dla mojego tworzenia. Wszystkie akcesoria malarskie służą mi do mojego rozwoju artystycznego. Krótko mówiąc stypendium to dla mnie naprawdę ogromna nagroda i docenienie mojego trudu i ciężkiej pracy. A także pomoc w realizacji moich planów a nawet marzeń.

Jak to się stało, że zostałaś objęta stypendium Aniołów? Dlaczego właśnie Ty?

Tak naprawdę nie wiem jak to się stało. Pewnego dnia doszła do mnie informacja z mojego liceum i zgłoszono mnie właśnie tam. Dlaczego właśnie ja je otrzymałam ? Staram się być jak najlepsza i dążyć do celu, jaki sobie wyznaczyłam. Staram się osiągać sukcesy i pracować na swoją przyszłość dlatego może, dzięki mojej pracy i osiągnięciom to właśnie ja zostałam wyróżniona i doceniona.

Od zawsze przejawiałaś uzdolnienia plastyczne, czy odkryłaś je niedawno?

Moje zdolności artystyczne pojawiły się już w przedszkolu. Panie zawsze zachwycały się moimi pracami i bardzo je chwaliły. Chodziłam na kółka plastyczne, ale bardzo szybko z nich rezygnowałam. Nie uczyły mnie one tego czego bym chciała. To zmusiło mnie do samo nauki i pracowania samej nad sobą. Tak naprawdę od 10 roku życia jestem samouczkiem i wszystkie osiągnięcia osiągnęłam sama bez żadnej pomocy. Od małego gdzieś mnie ta moja ręka sama po kartce prowadziła….

Przeglądałam listę Twoich nagród i wyróżnień, jestem pod wrażeniem, gratuluję. Z tego, co zauważyłam szczególnie inspiruje Cię tematyka religijna  i historyczna. Powiesz coś więcej?

Dziękuje bardzo. Tak osiągnięć jest dosyć sporo ale chciałabym, aby było ich dużo więcej. Tak naprawdę nie mam ulubionej tematyki konkursów. Biorę udział w większości, która ma ciekawy temat bądź jest to rzecz w której jestem według mnie dobra i czuję w tym temacie dobrze. Tematyka historii czy religii jest również tematem, w którym czuję się dobrze i akurat większość swoich osiągnięć zdobyłam w tych dwóch tematach.

Wiem, że również piszesz, fotografujesz, próbujesz swoich sił projektując modę. Szeroki wachlarz zainteresowań. Co jest  najbliższa Twojemu sercu?

Tak jak wcześniej mówiłam piszę, fotografuję nagrywam, szyje…itd. Najbliższa mojemu sercu jest moda i projektowanie ubioru, która łączy się z malarstwem i rysunkiem. Nie jestem w stanie jednak wybrać, która z tych dwóch jest mi bliższa aczkolwiek obie są bliskie memu sercu. Każda z nich posiada coś co ciągle mnie przyciąga i daje mi chęć rozwijania się na coraz lepszy i wyższy poziom.

Jak wyobrażasz sobie swoją najbliższą przyszłość? Myślałaś już o wyborze studiów, czy to zbyt odległe plany?

Hmm jak wyobrażam sobie swoją najbliższą przyszłość ? Jest to naprawdę bardzo dobre pytanie. Jestem dziewczyną, która uwielbia mieć wszystko poukładane i zaplanowane jeżeli chodzi o życie lub rzeczy do zrobienia. Jestem osobą ambitną i trwale dążę do swoich celów. Swoją najbliższą przyszłość wiąże z modą i to ona jest moim celem. Chciałabym zostać projektantką mody. Otworzyć swoją własną markę ubrań. Mieć własne pokazy mody zaprojektowanej przeze mnie. Wszystko to wiąże się z podjęciem nauki na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale przemysłu modowego. Moim marzeniem jednak jest dostać się na Włoski Uniwersytet we Warszawie również na wydziale przemysłu modowego czyli projektowaniu ubioru. Tak wyobrażam sobie swoje plany na najbliższą przyszłość.

Powodzenia! Trzymam mocno kciuki!

Bardzo dziękuję za możliwość wypowiedzenia się w tym wywiadzie.

Komentarzy: 0
11 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)