Orientuj się!

Tak naprawdę styl Azji ma tak wiele odsłon, że powiedzieć „orientalny” to nie powiedzieć nic.
Od prostych, wręcz ascetycznych wnętrz w stylu zen i kolorystyce bazującej na palecie barw ziemi, po bogato zdobione aranżacje inspirowane domami w Chinach, Indiach czy w Tajlandii. Tym razem jednak minimalistyczny zen, mający swoje źródło w buddyzmie, proponujący wnętrza będące oazą spokoju i harmonii, pozostawiam nieco z boku (choć kusi nie mniej niż orient „na bogato”).
Dziś biorę na warsztat to, co zawsze fascynowało mnie w aranżacjach jadłodajni indyskich i tajskich. Wnętrza w stylu bliskiego wschodu są niewątpliwie wyraziste i wyjątkowe. Intensywna, nasycona kolorystyka to prawdziwy strzał energii. Feeria żywych barw z dominantą oranżu, czerwieni , fioletu i różu oraz sporo złotych detali daje mieszankę wyjatkowo soczystą. Do tego dodajmy bogate zdobienia, wzorzyste tkaniny, blask ażurowych lampionów i już jesteśmy po tamtej stronie mocy!
Nie zapominajmy, że orient to także szalenie letni motyw. Choćby z tej prostej przyczyny, że dla wielu z nas jedynym momentem zbierania podróżniczych doświadczeń jest właśnie sezon wakacyjny. Dlatego też urządzenie tarasu lub balkonu w stylu „orient na bogato” może dać fantastyczny efekt, szczególnie jeśli bogatą, intensywną kolorystykę połączymy z zielenią żywych roślin i brązem naturalnego drewna (nie musi być egzotyczne!). Wieczory przy świetle lampionów w stylu orientalnym i relaks na kolorowych poduszkach mogą stanowić jeden z bardziej uroczych momentów lata!

 

akce

Komentarzy: 0
27 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)