Strefa dziewczyńska

Urządzenie pokoju dla dziewczynki to nie tylko wyzwanie, ale także ogromna przyjemność. Nie chcę wkraczać tu na grunt stereotypów, że skoro dziewczynka, to koniecznie serduszka, kwiatuszki, brokat. Znam dziewczynki, które chciałyby mieć sufit w galaktykę i podrywające się do startu rakiety kosmiczne (najlepiej na czarnym tle), ściany w plakaty znanych futbolistów, a narzutę na łóżko w wyszczerzone tyranozaury. Jednak zdecydowanie więcej znam takich, dla których róż jest kolorem numer jeden, poduszka musi falbankę, a pościel print w jednorożce i lody malinowe.

Girls will be girls – ta parafraza kultowego szlagieru najlepiej oddaje sedno dziewczęcości. Dziewczynki są i będą dziewczynkami. Jak świat światem będą się rozczulać nad słodyczą małych zwierzątek, będą ozdabiały swoją przestrzeń zdjęciami, obrazkami i masą innych uroczych i absolutnie zbędnych bibelotów. Będą też kochały nadmiar domowych tekstyliów i delikatny blask świetlnych girland. Doskonale to rozumiem, bo choć jestem dziś nieco wyrośniętą dziewczynką, pewne rzeczy się nie zmieniły.

Jednak słodycz ma to do siebie, że warto ją dozować, inaczej można nabawić się niestrawności. A zatem – róż i falbanki jak najbardziej, ale z umiarem. Pamiętajmy, że ocean lukru zostanie podkręcony innymi pastelami – miętą, błękitem czy budyniowym, więc jeśli nie zależy nam na podkręcaniu, wybierzmy barwy z innej palety. Róż doskonale równoważą dodatki beżowe, szare i z naturalnych materiałów (rattan, trawa morska) a także nieoceniona czerń. Jeśli chodzi o mocniejsze akcenty – różowości zagrają udane duety z granatem, mocną żółcią, ciemna zielenią. Fajne są też zabiegi tak zwane ‚color blocking’ czyli łączenie barw pozornie gryzących się. Jednym z moich ulubionych ostrych połączeń jest róż z pomarańczą.

A jakie są Wasze patenty na fajną, przyjazną i nieprzegiętą strefę dziewczyńską?

 

Komentarzy: 0
07 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)