Wakacje start!

Dziś przyniesiono mi dwa świadectwa, kilka nagród, list pochwalny, wyróżnienie za udział w różnych projektach szkolnych. Dwie zadowolone z siebie istoty włożyły tornistry głęboko do szafy, nalały sobie po szklace soku i usiadły przed telewizorem. Nie było sensu strofować: zaraz zaraz, a lekcje odrobione?… A nie ma jutro żadnej kartkówki? Nie ma. Kartkówki, zadania domowe, a nawet zajęcia pozalekcyjne chwilowo zawieszone. Aktualnie nastała wolność. Również dla mnie. Wolność od porannego zrywania się by nastawić owsiankę, produkowania hurtowej ilości kanapek do lunchboxów i gorącej linii z trenerem, że dziś trening wyjątkowo o godzinę dłuższy (więc, matko, zrezygnuj z planów, a najlepiej w ogóle z siebie).

W związku z tym – świętujemy!
Jutro w ciągu dnia z całą szkolną ekipą wybieramy się w parę miejsc – będzie prawdziwa włoska pizza, lody i rejs statkiem. Będzie moc przyjemnych akcentów, mnóstwo radości i wielka ulga, że przed nami niemal dwa i pół miesiąca wolności od szkolnego kieratu. A wieczorem, gdy latorośle wybiegają się i najedzą, narechoczą do bólu brzucha i nacieszą urokami lata w mieście, odstawimy je brudne do domu. Tatusiowie wyszorują je (albo i nie) i położą spać.
Wtedy nadejdzie pora na nas – matki stęsknione za luzem, brakiem sztywnych ram, umęczone gonieniem do łóżka, bo już dziewiąta i się nie wyśpisz, odpisywaniem na wiadomości wychowawczyni, pilnowaniem dat wywiadówek, zielonych szkół, wycieczek oraz tego, czy jest chleb na rano i masło wyjęte z lodówki.

Stylówkę na te dwie okazje mam jedną, bo jestem wygodna. 🙂
Zmieniam tylko detale i już z looku swobodnego, idealnego na bieganie po mieście z chmarą dzieciaków, przechodzę płynnie w look wieczorowy, idealny na wyzwolony babski drink matek, które mają wakacje.

Komentarzy: 0
22 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)