Fokus na: złote detale!

Jeśli diamonds are girl’s best friend to złoto jest najlepszym przyjacielem wnętrza. A dokładnie – złoty detal. Pamiętam dobrze ten moment, gdy przyszłam na parapetówkę mojej dobrej znajomej. Kuchnia jak kuchnia – białe fronty, modne płytki  w cegiełkę w klimacie nowojorskiego metro, minimalistyczna posadzka, ładnie choć nic nowego pod słońcem. I wtedy wzrok mój padł na złote gałeczki od szuflad i złotą baterię przy zlewie. Matko, cóż to było za objawienie! Brzmi jak kicz z pałacu szejka? Och, nic z tych rzeczy. Te złote miniplamki dodały całości niebywałego pazura i uroku. Ta sama kuchnia z konwencjonalnymi wykończeniami wyglądałaby poprawnie i… jak wiele innych. Złoto podkręciło elegancję i jednocześnie było swoistym puszczeniem oka. No, bo umówmy się – nie wolno złota traktować tak całkiem-totalnie serio.

Warto wiedzieć, że złoty kolor niekoniecznie musi kojarzyć się z przepychem i bogactwem, ja raczej postawiłabym na kreatywność i poczucie humoru, a wplatanie złota w kolorystykę wnętrza paradoksalnie może rozładować nazbyt poważną atmosferę. Złote dodatki i akcesoria dają niesamowite pole do popisu w kwestii aranżowania wnętrz. Kolor złoty świetnie współgra z chłodną kolorystyką – granatowy, błękitem, szarością, oliwkową czy szmaragdem. Wspaniały efekt daje też miks złota z pudrowym różem, choć to zabieg dla wybitnie pewnych siebie.  Złoto uwielbia wszelkie style –  począwszy od tego, co nasuwa się jako pierwsze czyli wnętrza glamour, orientalne czy klasyczne, na retro i nowoczesnym minimaliźmie skończywszy.

Bardzo modnym i niedrogim zabiegiem jest pomalowanie nóżek od mebli złotą farbą (i to niekoniecznie całych – można się porwać na tak zwany efekt skarpetki, malując tylko część nóżki). Wymiana detali użytkowych takich jak klamki, wieszaki, uchwyty czy właśnie wspomniane wcześniej gałki meblowe na te w kolorze złota też da spektakularny efekt.

Komentarzy: 1
16 sierpnia 2018

1 komentarz

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)