Pożegnanie lata

Stałam przy sklepowej półce i kompletowałam zeszyty. W kratkę, w linię, do nut. Czysty, kolorowy, do kontaktu z wychowawcą. Kredki, farby, pędzle, klej. I tak dalej. Lato się kończy, wracają z wakacji wszyscy nasi podopieczni i my wracamy na dobrze znane tory. Pomyślałam, że lubię tę powtarzalność, ten cykl rozmaitych wydarzeń, który niezawodnie przynosi rok. Za wszystkim można się stęsknić, na wszystko czekać przebierając nogami, wszystkim mniej lub bardziej eksytować. Owszem fajnie, gdy kończy się rok szkolny, nie ma wieczornego ślęczenia nad zadaniami domowymi i pilnowania rozkładu kartkówek i sprawdzianów. Nie ma wożenia na treningi, trudów codziennej logistyki, galop zwalnia do kłusu.

Ale jednak po tych niemal dwóch i pół miesiąca kombinowania gdzie jeszcze wysłać dzieciaki, by nie siedziały w domu i nie grały na tablecie, następuje wyraźne przesilenie. Człowiek z pewną ulgą wita nowy porządek rzeczy, być może nieco bardziej wymagający niż czas wakacyjny, ale tez niepozbawiony swego uroku. Wreszcie popracuję w ciszy, myślę sobie. Wreszcie wypiję kawę w samotności. Wreszcie będę miała pewność, że od poniedziałku do piątku to nie ja jestem animatorem gier i zabaw i to nie ja wydaję obiady.

I tak przyszła mi do głowy myśl – skoro zrobiliśmy fetę na zakończenie roku, zróbmy nie mniejszą na pożegnanie lata! Pogoda jest wciąż piękna i wedle wszelkich prognoz powinna taka pozostać przez najbliższe dni. W ten weekend wszyscy krewni i przyjaciele królika przyjdą z kocykami i koszykami wypełnionymi wszelkim dobrem do parku sąsiadującego ze szkołą. Opowiemy sobie wakacyjne przygody, dzieciarnia pobiega, dorośli poplotkują, wystawią twarze do ostatnich letnich promieni słonecznych i zbiorą wspólnie siły na kolejny rok wyzwań. Zdecydowanie wolę sformułowanie „wyzwania” niż „trudności”. A Wy? 🙂

 

Komentarzy: 0
29 sierpnia 2018

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)