Pozytywny przekaz

Happiness is an attitude mawiają anglojęzyczni i z wiekiem coraz wyraźniej widzę, że mają rację. Dla wielu to truizm nad truzimy, banał na całego, klisza totalna. A ja brnę w swoje: prosta ludowa prawda, a takie bywają najprawdziwsze. Tak wiele zalezy ode mnie i mojego nastawienia, że aż szkoda kiedykolwiek wystawiać z łóżka lewą nogę. Szkoda kiedykolwiek zamartwiać się na zapas, szkoda tracić czas na zazdrość, porównywanie się, skupianie na tej połówce szklanki, która pusta. Pozytywne widzenie świata to czasem zwyczajnie wybór. Bo widzieć niedostaki można zawsze, one zawsze będą. Jedna moja koleżanka bity miesiąc siedzi w Azji. Pije wodę kokosową, poleguje na rajskiej plaży, którą znam tylko z reklamy popularnego batonika i zażera się owocami morza, drażniąc znajomych wpisami w mediach społecznościowych. Druga co prawda nie ma wakacji, ale za to pracę marzeń – dobrze płatną, umożliwiającą rozwój, liczne podróże, naukę języków. Jeszcze inna ma pięcioro dzieci i żadnych fizycznych oznak zmęczenia. Skóra od oczami napięta, uśmiech od ucha do ucha, włosy lśnią, pełnia szczęścia… jak ona to robi?

Nie jestem żadną z nich – nie mam na razie w planach wyjazdu dalej niż nad Bałtyk, zamiast wody kokosowej piję drugą kawę, nie jestem niczyim dyrektorem, macierzyńskie wyzwania mnożą mi czasem siwe włosy na głowie, a zmęczona bywam średnio pięć razy w tygodniu. W porywach do siedmiu. 😉
Ale i tak jest pięknie.
Jest naprawdę pięknie.
To wszystko, co mam wystarcza mi, by nieść sobie i innym pozytywny przekaz.

Komentarzy: 0
01 sierpnia 2018

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)