Cześć jesień!

Koniec lata byłby doświadczeniem traumatycznym, gdyby nie to, że nadchodzi jesień, a jesień jest cudowna.
Owszem, najcudniejsza jest w wariancie – słonecznie i sucho, ale na to nie mamy wpływu, a na nasze nastawienie owszem. Wolę skoncentrować się na tym, co fajne, zamiast na tym, na co można ponarzekać. A więc czeka mnie niejeden wypad w góry, a góry jesienią są najpiękniejsze, czeka mnie też grzybobranie, a to jedna z bardziej relaksujących rozrywek (że nie wspomnę o zaletach kulinarnych wynikających z koszy pełnich podbrzybków i borowików.) Wreszcie – czeka mnie coś, co bardzo lubię, czyli tak zwany coconing, przesiadywanie w kokonie – przygotowanym na jesień domu. To właśnie jesień otwiera czas, kiedy skandynawskie hygge nabiera pełni swego kształtu, kiedy robi się miło, przytulnie, domowo bardziej niż kiedykolwiek.

O ile latem wybywamy na łono natury, jak najczęściej, zupełnie jakby nas kto przeprogramował na tryb „byle dalej od czterech ścian”, o tyle z pierwszymi chłodniejszymi wieczorami i coraz szybciej zapadającym zmrokiem wracamy pokornie pod kocyk ;). W końcu tyle jest książek do przeczytania, tyle filmów do obejrzenia, a ile seriali, o których znajomi mówią, że znakomite!
Ważne, by zamiast biadolić, że ojej dopiero ósma a jak już tak ciemno, odkryć w tym potencjał. Fajny jest czas przesiadywania w parku do nocy w sukience na ramiączkach, fajnie jest zapomnieć o istnieniu swetrów i szali, ale równie fajnie jest je na nowo odkryć. Poza tym ze wszystkich placków z owocami najbardziej kocham ten ze śliwką węgierką. Ani truskawka ani czereśnia nie jest w stanie z nim konkurować.

A zatem – do budowania kokonów marsz! Niech ta jesień będzie piękna, nawet jeśli aura nie będzie współpracowała!

Komentarzy: 0
05 września 2018

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)