Albert Schweitzer francusko-niemiecki teolog, duchowny luterański, filozof i lekarz, laureat Pokojowej Nagrody Nobla w 1952 roku za założenie szpitala w Lambaréné w Gabonie, wsławił się wieloma złotymi myślami, ale jedna z nich jest szczególnie często powtarzana. „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli” – stwierdził Schweitzer i miał świętą rację. Dziś jego myśl parafrazowana jest na milion sposobów, z czego jeden jest według mnie szczególnie udany – sharing is the new multiplying (dzielenie to nowe mnożenie). Oj tak, zdecydowanie. Trudno wymyślić coś bardziej uskrzydlającego niż dzielenie się z innymi. Czymkolwiek. Dobrym słowem, czynem, swoim wolnym czasem, dobrami materialnymi.

Gdy trwał konkurs, o którym pisałam tutaj > klik! < odpłynęłam we własne scenariusze idealnego weekendu. Zastanawiałam się co wybrałabym dla siebie na miejscu wygranego. Zdobywanie szczytów górskich, gapienie się w bałtycki horyzont, czy słuchanie dźwięku want uderzających o maszt na mazurskim akwenie? Nie myślałam, że może mogłabym kogoś takim wyjazdem uszczęśliwić. A przecież jest kilka takich osób.

Lecz wyobraźcie sobie, że byli tacy, którzy pomyśleli. Na przykład laureatka, pani Dominika. Nie spakowała w walizkę swoich kreacji i wybyła z domu, by ukoić zmysły w jakimś przytulnym pensjonacie, tylko… spakowała teściów. I bynajmniej nie dlatego, że chciała od nich odpocząć. 😉

„Chciałabym wygrać ten weekend dla moich ukochanych teściów, którzy nie mogą sobie pozwolić na podróżowanie. Chciałabym odwdzięczyć się za ich pomoc, którą z mężem dostajemy. Za opiekę nad naszymi synkami, za pyszne obiady, za czas i serce. Wiem, że byliby przeszczęśliwi!”

Łezka w oku, nie?

 

Komentarzy: 0
19 września 2018

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)