Kompletowanie outfitu sportowego zaczynamy zwykle od tego, co widoczne. Ładne legginsy i bluza, baseballówka w ulubionym kolorze i konweniujące z całością buty. To, co zakryte nie stanowi przedmiotu tak intensywnych rozważań. Ba, niektóre znane mi kobiety ćwiczą w zwykłej bieliźnie – takiej, w jakiej chodzą do pracy, krzątają po domu i leżą na kanapie oglądając wieczorem film. Na dodatek są to panie o różnych rozmiarach biustu, więc nie tylko takie, które mają mało kłopotliwą miseczkę A i nie muszą za wiele robić, by takie piersi ujarzmić.

Ruch fizyczny jest zbawienny dla naszego ciała, z tym nikt nie dyskutuje. Ale już świadomość, że ten sam ruch bez wsparcia odpowiedniej garderoby może przynieść ciału szkody, nie jest tak powszechna. I o ile butom poświęcimy nieco uwagi, bo zniszczonych przez nieodpowiednią amortyzację stawach czy nadwerężonych przez niestabilne obuwie więzadeł wszyscy słyszeli, o tyle bieliźnie?…

Rozbierzmy na czynniki pierwsze kobiece piersi. Składają się one nie tylko z tkanek, naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz kanalików mlekowych, ale także więzadeł. Więzadła Coopera odpowiadają za stan ich jędrności. W piersiach nie ma ani grama mięśni, więc nie możemy liczyć na to, że cokolwiek je wesprze. Nie wsparte od zewnątrz podczas sportu – szybko stracą jędrność, mogą się trwale zdeformować, jak również – stać się przyczyną bólu, a nawet uszkodzenia kręgosłupa.

Ruch niewątpliwie obciąża biust, nie oznacza to jednak, że mamy nie uprawiać sportu. Podstawową funkcją sportowej bielizny powinno być i jest unieruchomienie biustu. Dobrze dobrany biustonosz sportowy amortyzuje drgania i ogranicza ruchy biustu nawet cztery razy skuteczniej niż zwykły codzienny stanik.

Na co warto zwrócić uwagę?
Pas podtrzymujący pod biustem powinien być raczej ciasny – nie na tyle, by sprawiać dyskomfort podczas aktywności fizycznej, ale zdecydowanie ciaśniejszy niż ten w biustonoszu codziennym. W miseczkach powinna mieścić się cała pierś. Szwy powinny być możliwie gładkie i miękkie, żeby nie podrażniały skóry. Ramiączka powinny mieć taką regulację, by można było, poprzez ich podciągnięte prawie zupełnie unieruchomić pierś (sprawdzam to zawsze podskakując w przymierzalni).

Komentarzy: 0
11 września 2018

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)