Znak, że już jesień

Być może starzeję się, ale coraz większą frajdę mam z tego, że mogę zostać w domu.  I choć jesienny repertuar kin kusi tytułami o znakomitych recenzjach, i choć moje miasto nie przestało tętnić ulicznym życiem, a knajpy wciąż mają zapełnione ogródki, ja wybieram nieco inne okoliczności przyrody. Pakiet – kosz piknikowy, trampki i rower, zamieniam na pakiet: ciepły kocyk, duży kubek, książka. Zupełnie jakby początek października przełączał coś w mojej głowie. Latem istna ze mnie powsinoga, nie usiedzę chwili w czterech ścianach, a jeśli już muszę to chyba tylko po to by zapełnić dziecięce lunchboxy i znów ruszyć w długą. Jesienią wracam do domu. Odkrywam na nowo istnienie szafki z herbatami i ciepłych skarpet. Przez kilka miesięcy nie miałam z nimi wiele wspólnego.

Fajnie też, że można odpalić nieco przykurzone aktywności. Co robię jesienią w domu? Czytam książki, na które latem miałam mniej czasu. Słucham jesiennej muzyki, na przykład starych swingów. Porządkuję letnie zdjęcia, wywalając trzydzieści takich samych ujęć dzieci liżących lody (nie wiem co mnie opętało). Piekę na potęgę, bo ledwo upiekę już znika. Gram w planszówki. Przemalowuję meble. Szyję ściereczki kuchenne z lnianych obrusów upolowanych w second handach (polecam, nietuzinkowe wzory, minimalny nakład pracy). Robię powidła śliwkowe (wcześniej dzieci drylują śliwki z pestek, nie ma głupich). Miziam kota za uszkiem – jesienią robi się bardziej spolegliwy. Oglądam zmieniające się korony drzew za oknem, jeszcze chwilę temu były zupełnie zielone, teraz mienią się odcieniami żółci i pomarańczu. Stroję dom w pierwsze nieśmiałe girlandy świetlne i odpala świeczki.
Nie narzekajmy na jesień, jest cudowna.

Komentarzy: 0
04 października 2018

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)