Czarny total look przełamany

Pracowałam kiedyś z dziewczyną, którą nazywaliśmy w biurze „czarną mambą”. Nie dlatego, że była szwarc-charakterem. Nie było to ani nawiązanie do jadowitego węża, ani też postaci z kultowego filmu Quentina Tarantino. Po prostu wyznawała jeden możliwy kolor – CZERŃ. Nie było opcji spotkania jej w stylizacji, która byłaby inna niż total-black. Lato – czerń, zima – czerń. Spotkanie służbowe, kinderbal dziecka, rejs statkiem do Odrze, wypad na narty, panieński koleżanki, gala dobroczynna – wszystkie te okazje łączył kolor outfitu czarnej mamby.
Podobała mi się bardzo – niewzruszona nowinkami płynącymi z kolorowej prasy. Gdy Instytut Pantone ogłaszał kolorem roku lazur greckich wód przybrzeżnych, albo zieleń świeżo świeżo skoszonej trawy, czarna mamba zdawała się mieć to w nosie. Instytut nie miał najmniejszego wpływu na jej widzenie świata. Black is the new black – zdawała się głosić całą sobą.

Sama bardzo lubię czerń, choć na pewno nie w wydaniu totalnym. Lubię ją jako bazę dla innych kolorów i printów. Wspaniałe wydobywa panterkę, pokręca kontrasty, tonuje słodycz pasteli. Szczególnie przepadam za zestawieniem – czarny golf i czarna mini. Pozwala dowolnie rozbudować stylizację – od elegancji i szyku w stylu paryskich kawiarenek, przez młodzieńczy look pełen radości i afirmacji mocnego koloru, po klimat boho-chic, będący pochwałą fantazji i wewnętrznego luzu.

Który z nich jest odbiciem tego, co Wam gra w duszy?
Ja jestem blisko związana z każdą z trzech przedstawionych stylówek – gdy pędzę na spotkanie z dawno niewidzianą koleżanką, jestem numerem jeden w zgranym kozaczku i odjechanej panterce, gdy odbębniam tournee: szkoła-weterynarz-warzywniak-poczta jestem najbardziej dwójką, ale sercem zawsze i już chyba po wsze czasy będę z trójką. W moim sercu grają frędzle, kamizelki, wisiorki i opaski.

Komentarzy: 0
23 stycznia 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)