Modna na ścieżce biegowej

Tytuł jest nieco przewrotny, bo wiadomo, że nie o to chodzi w dbaniu o formę. Chodzi przede wszystkim i zdrowie, samopoczucie, równowagę, a w dalszej części wyliczanki również o zadowolenie z tego, co patrzy na nas z lustra. No, ale nie odkryję Ameryki, stwierdzeniem, że ważna jest również otoczka, tak zwany anturaż. Gdyby tak nie było, miłosne schadzki nie odbywałyby się przy świecach, restauratorzy nie dbaliby o wystrój swoich wnętrz, a małe dziewczynki nie układały sobie w piórnikach, żeby było uroczo i milutko. Bo przecież miłość zakwitnie i bez świec, ludzie zjedzą smacznie bez dizajnerskich rozwiązań, a wiedza przyswoi się bez kredek ułożonych w tęczę. A jednak ludzkość nie poddaje się w aranżowaniu otoczki.
I to jest w sumie fajne. Dzięki temu żyjemy ładniej, jest na czym zawiesić oko, zainspirować zmysł estetyki. I z nią – otoczką – bardziej się chce!

Podobnie ze ścieżką biegową (czy co tam sobie wstawicie). Latami biegałam w starym dresie, czapeczce z której wyrosło starsze dziecko (sic!) i bluzie, która nie nadawała się już do pokazywania światu. Jedynie buty zawsze miałam dobre (bo stawy!) i biustonosz też najlepszy z możliwych (bo biust!). Jakiś czas temu przebiegałam kawałek ulicą i zobaczyłam się w witrynie sklepowej. Ojej, powiedziałam sobie, to naprawdę ja? Ten szary dres dodaje mi milion lat! A ta czapeczka z motywem Gwiezdnych Wojen, paradoksalnie, sprawia, że wyglądam jak zaniedbana mamuśka!
Przecież nie muszę tak wyglądać!

I nie chcę Was przekonywać, że w każdych okolicznościach macie błyszczeć i wyglądać jak milion dolarów. Ale jeśli tylko zaczyna was uwierać szary dres wypchany na kolanach i nieudana kolorystycznie bluza, nie pozwólcie, by tak błaha kwestia odebrała wam radość dbania o siebie, radość codziennych rutynowych jakże istotnych czynności.

Lubisz róż, ale codzienny dress code nie bardzo z nim konweniuje – wyżyj się w odzieży sportowej!
Ja tak właśnie zrobiłam i jeszcze bardziej chce mi się wychodzić na treningi!

Komentarzy: 0
08 stycznia 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)