Modowy twist

Pamiętacie zdjęcia z młodości Waszych mam i cioć?
Ja pamiętam. Cekinowy tygrys na oversize’owym swetrze, lśniące legginsy (nazywane wtedy „lajkrami” :D), dziwaczne buty, kosmiczna fryzura z tapirem, cienie do powiek pod samą brew. Niektórzy twierdza, że przełom lat 80. i 90. wyrządził modzie i ogólnemu lookowi wiele złego. Inni zachwycają się tymi specyficznymi stylizacjami, dostrzegając w nich swoisty wdzięk, nowatorskość i przewrotność. Jest w nich sporo kiczu, ale dziś podawany w nowej odsłonie jest to kicz o tyle niegroźny, że oswojony i całkiem zamierzony. Ja osobiście przepadam za ich nonszalancją, odwagą w łączeniu pozornie niepasującego, bezkompromisowością w forsowaniu swojej odjechanej wizji.

Dziś mam dla Was dwie stylóweczki, będące współczesną interpretacją mody z czasów mojego dzieciństwa.
O ile pierwszy look jest mniej kontrowersyjny (połyskliwe legginsy, cekiny na bufiastych rękawach – klasyk), o tyle drugi to już lekki odjazd. Sportowa przeskalowana koszulka z kapturem do skórzanej spódnicy i wężowe botki to rzecz tylko dla najwytrawniejszych amatorek zabaw z modą.
Z drugiej strony jednak po cóż jest karnawał, jeśli nie po to, by się bawić. Z ludźmi – pewno, ale także – z konwencją. 😉

 

Komentarzy: 0
02 stycznia 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)