Czego pragną dziewczynki?

Przydarzyła mi się ostatnio sytuacja z gatunku emergency, w której musiałam szybko sklecić prezent dla siedmiolatki. Nie miałam niestety pod nosem salonu Lego, ani dobrze wyposażonej księgarni, składnicy gier planszowych czy mediateki z kolekcjami najnowszych filmów, miałam za to – sklep z odzieżą. Dzieci zwykle mają do odzieży stosunek taki, że niekoniecznie pragną ją otrzymywać na rozmaite okazje, dlatego nie brałam pod uwagę nic praktycznego. Nie chciałam zostać zabita wzrokiem za uroczą piżamkę, pięciopak skarpetek czy parę dżinsów. Jestem w końcu ciotką, której zależy na radości obdarowywanego malucha.

Oczywiście ludzie, a zatem i siedmioletnie dziewczynki, to ocean indywidualności. Trudno je wrzucić do jednej szufladki z napisem: te, które kochają różowy. Albo: homo sapiens, ze szczególnym uwielbieniem na kucyków pony. No, nie, bez przesady. Nie każda dziewczynka kocha róż i koniki, tak jak nie każdy chłopiec należy do sekty pod tytułem Gwiezdne Wojny. No, ale umówmy się, w przypadku preferencji modowych, można pozwolić sobie na drobny skrót myślowy. Bo te dziewczynki, które znam, a jest ich trochę, wszystkie bez wyjątku dałyby się pokroić za combo: cekiny, tiul, brokat. A przynajmniej jedną składową tego tercetu.

Bo nawet nasza sąsiadka Michalina, która ma kilkanaście pucharów w karate i kładzie wszystkich chłopaków z klasy, uwielbia błyskotki. A Agata, córka koleżanki z pracy, która umie konstruować prawdziwe roboty, czym wprawia kolegów w niemy zachwyt, na każdej imprezie urodzinowej występuje w tiulowej kiecy.

Diamonds are girl’s best friends – brzmi znany klasyk i to by się zgadzało. Idąc tym tropem powiem Wam, czego pragną dziewczynki. Dziewczynki lubią gdy błyszczy i szeleści. Gdyby współcześni Trzej Królowie mieli odwiedzić maleństwo i to maleństwo byłoby płci pięknej, powiedziałabym im – chłopaki: brokat, tiul, cekiny. Serio. Będzie szczęśliwa.

I ja poszłam w w to jak w dym.
Nie muszę chyba pisać, że zostałam ciotką roku.

Komentarzy: 0
21 lutego 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)