Jedyny i swoim rodzaju

Co sprawia, że twój dom jest najbardziej domowym miejscem świata? Kilogramy poduszek na narożniku? Pledy miękko opadające na podłogę? Gąszcz roślin, które tworzą jedyną w swoim rodzaju urban-jungle? Kolekcja unikatowych kubków otrzymanych w prezencie, przywiezionych z podróży, po babci, po dziadku, znalezionych w second-handzie? Pies, który merda ogonem, gdy tylko przeniesiesz wzrok z ekranu smartfona na jego kudłatą osobę. Kot, który kokieteryjnie kreśli ósemki u twoich stóp? Rybka, która niewiele robi, ale tak miło sobie istnieje?
A może kolekcja książek, ułożona tak, a nie inaczej wedle sobie tylko znanego klucza? Płyty, z których kilka o wyjątkowo wyświechtanych okładkach? Filmoteka, w której hiszpańskojęzyczni reżyserowie są wyraźnie hołubieni?

To wszystko – owszem. Wszystko powyższe.
Ale coś jeszcze.
WSPOMNIENIA.

Zaproszenie na ślub przyjaciół, gdzie poznałaś miłość swojego życia. Świstek z numerem telefonu, który ci wsunął do kieszeni. Pocztówka z sanatorium od babci, która odeszła. Polaroid ze szpitala, jak urodziło się pierwsze. Kartka z gratulacjami od przyjaciółki, którą dostałaś gdy przyszło na świat drugie. Fotka z panieńskiego siostry. Pierwsze wasze rodzinne wakacje w czwórkę. Zdjęcie jak siedzisz na kartonach, czekasz na wóz przeprowadzkowy i wyglądasz jak milion nieszczęść. Pokraczny rysunek z podpisem: KOHAM MAME. Bilet na na ostatni koncert twojego ulubionego zespołu, który potem postanowił się rozpaść. Wycinek z gazety, w której pisali o sukcesie twojego dziecka. Święta w górach – pamiętasz, jak się ich obawiałaś, a jak fantastycznie wyszło? Lakoniczne: jesteś najlepsza, które znalazłaś w torebce i zrobiło ci dzień.

To i cała masa innych. Wspomnienia.
Twój dom nie istniał by bez nich.

Komentarzy: 0
01 lutego 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)