Jeśli sięgam po białe spodnie, to znaczy że idzie nowe. To mechanizm który niezawodnie u mnie przepowiada nachodzącą wiosnę. Nie twierdzę, że kwiecie majaczy na horyzoncie, że ptactwo świergoli już jak nakręcone, a słońce coraz śmielej przypieka blade po zimie lico. Aż tak to nie. Ale połowa lutego to czas kiedy człowiek czuje w kościach, że to by było na tyle – zabaw w śniegu (o ile mieliście w ogóle okazję), zjazdów sankami i wydrapywania na zamarzniętej szybie dowolnych rysuneczków. Fajnie było, ale do zobaczenia za rok, doprawdy.

Oczywiście ja sobie, przyroda sobie. Termometr bynajmniej nie nadąża za tym moim zaklinaniem rzeczywistości. Ale spokojnie ja mam czas, ja poczekam.

Dziś proponuję bardzo wiosenny miks – białe jeansy i kraciasta koszula. Taki trochę na amerykańską dziewczynę z sąsiedztwa, w każdym razie bardzo wdzięczny. I znów – odpowiednio rozszerzony daje trzy różne efekty. Może być sportowy luz i nieskrępowanie, jeśli zdecydujemy się na sneakersy i baseballówkę (jestem ogromną fanką baseballówek, ileż razy ratowały mi wizerunek, gdy miałam bad hair day i zero czasu na zrobienie z hair porządku!). Może być wieczorowy szyk z rockowym pazurem, jeśli do bazy dodamy klasyczne szpilki i ramoneskę oraz niedużą kopertówkę. Może być też ultragrzecznie i poprawnie – zamiast stukania obcasem wygodne mokasyny, a na górę uniwersalny kardigan w postaci niezapinanej narzutki, czyli gotowy set do pracy.

Tak, że moim zdaniem wiosnę już delikatnie czuć w kościach, bo dziś mam na sobie śnieżnobiałe portki.
Oznacza to ni mniej ni więcej, że nie powinna się specjalnie ociągać.
Ale może również to, że wieczorem będę zapierała błotne kropki na łydkach. 😉

Komentarzy: 0
14 lutego 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)