Nie zawiedź mnie wiosno!

Ostatni weekend był po prostu piękny. Ja wylądowałam w lesie, celem dotlenienia oraz uzupełnienia zimowych deficytów witaminy D i byłam zdumiona jak na ten piękny, ciepły weekend zareagował świat przyrody. Ptaki świergoliły jak wściekłe, a mrowiska dosłownie tętniły życiem. To takie krzepiące, że po ciemnicy pory jesienno-zimowej nastaje znów jasność. I choć wszyscy dookoła studzą mój entuzjazm twierdząc, że to taka chwilowa przerwa w transmisji i, że zima jeszcze pokaże na co ją stać, ja czuję w kościach, że wiosna jest bliżej niż by na to wskazywał kalendarz.

A skoro tak, to zawsze fajnie odpalić jakiś choćby maleńki lifting domowej przestrzeni. Czasem wystarczy nowa poduszka z motywem liści, nowa roślina doniczkowa (ich nigdy za wiele – polecam szperanie na olx), jakiś drobiazg w jasnej, wiosennej, pastelowej tonacji. Znamienne jest, ze kolorystyka której pragnę zimą jest raczej intensywna, ciemna i przyciężkawa, a wraz z pierwszym ciepłym podmuchem wiatru i promykiem słońca na bladym licu zachciewa mi się, by stała się jasność. Jasność ogólna – w głowie, wokół mnie i w domu.

Nie wiem, być może uprawiam klasyczne wishful thinking, zaklinam rzeczywistość, plotę o wiośnie utopijne kawałki, jednocześnie wkładając palce do uszu, by nie słyszeć pobłażliwego: nie żartuj, jeszcze zima nie powiedziała ostatniego słowa. Ale co mi szkodzi włączyć tryb: wiosna, z pewnym wyprzedzeniem? Jeśli to ma oznaczać radosny entuzjazm, nowe pokłady życiowej energii i umycie okien, to chyba wszyscy na tym skorzystamy! 😉

Komentarzy: 0
19 lutego 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)