HOT TREND: moda vintage!

Moda na rzeczy z historią, wyszperane gdzieś w second-handach, na targach staroci i portalach oferujących rzeczy z drugiej ręki trwa i ma się wspaniale. Sama uwielbiam poszperać, mam w domu niemało takich znalezisk, a moja szafa zawiera kilka unikatowych okazów ze sklepów z używanymi ubraniami. Ten trend ma podwójną wartość – jest ukłonem w stronę ekologii oraz wyrazem uwielbienia dla historii. Skupię się na tym drugim, bo dziś rzecz nie tyle o second-handach, ile rzeczach wzorowanych na modzie ubiegłych dziesięcioleci.

Dziś na bogu trochę już letnio, ale mówię Wam, wspomnicie moje słowa – nie minie miesiąc, a wszyscy wskoczymy w klapki, serio.

Zakochałam się w tych zestawieniach – są jak ze stylówek, w których nosiły się nasze mamy, lekko kiczowate i lekko siermiężne jak cała moda przełomu lat 80. I 90., ale przecież taki jej urok!
Spódniczka z zapięciem z przodu, tiszert bez rękawów i klapki z tworzywa to rzecz jakby żywcem wyjęta z wakacji w nadmorskim kurorcie, rocznik 88. Całości stylizacji dopełnia przejrzysty daszek (podobne znajdziecie na portalach aukcyjnych). Z kolei zestawienie z rurkami to wspomnienie mody na dekatyzowany jeans. Oversize’owy top z kapturem i motywującym napisem wygląda jak ze starego teledysku George’a Michaela. Tu również dobrze grają gumowe klapeczki – są idealne, do pokreślenia estetyki lat dzieciństwa dzisiejszych trzydziestolatków.

To taki trochę kicz kontrolowany. I swoiste mrugnięcie okiem do świata.
Nie wiem jak Wy, ale ja do takiej mody wzdycham z nostalgią.

Komentarzy: 0
20 marca 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)