Trend cold shoulder wraca!

Jak to wspaniale, że nagromadzone w zeszłorocznym szale letnich wyprzedaży (oraz jeśli dobrze pamiętam dwa lata temu), bluzki i kiecki z odkrytym zalotnie ramionkiem nie potrzebują żadnego wytłumaczenia dla faktu, że pozostają w szafie. Nie zrozumcie mnie źle – nie jestem fashion victim, która założy na siebie wszystko, w czym wizjonerzy wielkiej mody wypuścili swe muzy na wybiegi i która wymienia garderobę rokrocznie, by nie popełnić modowego faux pas na salonach. Nic z tych rzeczy. Jeśli coś kocham, w czymś czuję się znakomicie, żadna siła, a tym bardziej dyktat Fashion Weeków nie zniechęci mnie do tego. Natomiast jeśli modowe tendencje potwierdzają moje osobiste preferencje, jest to dla mnie dodatkowe zielone światło. Uśmiecham się wtedy jeszcze szerzej i myślę sobie: ha, wiesz co dobre!

Dlatego z zadowoleniem odnotowałam, iż kolejny sezon mogę grać wydekoltowaną (oczywiście z powodu upałów) Hiszpankę. Uważam, że trend cold-shoulder (chłodne ramię) jest ultrakobiecy wdzięczny i pełen uroku. Nosząc takie bluzki i sukienki trzymam się zawsze zasady umiaru i złotego środka. Obnażone ramię wypada bardzo zmysłowo i nie potrzebuje konkurencji innych akcentów, takich jak wybitnie krótka mini czy niebotycznie wysokie szpilki. Bluzki cold-shoulder zwykle noszę do szortów, jeansów (uwielbiam zestawienie z luźniejszymi boyfriendami) i raczej płaskiego obuwia. O ile sukienki maxi mają, według mnie, zupełną dowolność jeśli chodzi o dopasowanie obuwia, o tyle krótkie kiecki z tak wyrazistą górą obowiązkowo zestawiam z botkami, trampkami czy płaskimi sandałami, by nieco „ostudzić” hot-look.

I choć zaklinanie wiosny póki co przyniosło mierne rezultaty, ja nie przestaję myśleć, że to chwilowe.
Tak, że jest tylko kwestią czasu kiedy mój shoulder zrobi się cold.
(Bo na razie wełniany sweter utrzymuje go w stałej temperaturze, zbliżonej do hot.)

😉

Komentarzy: 0
12 marca 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)