Dla mojej babci bardzo ważne było, by dzieci były czyste. Czyste, rumiane i najedzone. Trzy warunki pięknego dzieciństwa. Moja mama odpuściła już nieco punkt dotyczący czystości, choć pamiętam jej minę, gdy pewnego razu wróciłam cała w brązowe kropki bo jeździe na rowerze bez błotników. Nie była również zachwycona faktem, że błotnisty print nie sprał się ani z koszulki ani ze spodenek, a były to czasy umiarkowanej dostępności dóbr wszelkich.
Moje dzieci mają pod tym względem kompletną labę.  Pomaga mi w tym postęp, jaki poczyniła cywilizacja. I mam tu na myśli nie tylko chemię piorąca.

Gdyby miała poprowadzić wykład o rzeczach, które są absolutnie niezbędne, gdy jest się rodzicem, na piedestał wyniosłabym gumowane ubranka.
Serio. To jest absolutny must-have nie tyle dziecka, ile rodzica. Bo umówmy się – dziecko to akurat ma w głębokim poważaniu, czy jest brudne, suche i estetyczne. To my ponosimy konsekwencje walki z materią zarówno wtedy, gdy utytła garderobę czymś na amen, jak i wtedy gdy przeziębi się. Gumowane wdzianko czy to w postaci jednoczęściowego kombinezonu czy dwóch niezależnych elementów przeciwdeszczowego outfitu to prawdziwe wyzwolenie.

Mokra zjeżdżalnia na placu zabaw? Luz, doprawdy.
Rundka na rowerze z wjazdem w każdą kałużę i rozbryzgiem? Nie robi na mnie wrażenia!
Babranie się w piaskownicy zaraz po rzęsistej ulewie? Nie widzę przeciwwskazań.

Jeśli mogę coś doradzić w kwestii bycia dobrą matką – wyposażcie się, Dziewczyny, w to cudo. I nigdy więcej nie upominajcie swoich pociech, gdy tworzą wspomnienia.

Komentarzy: 0
14 marca 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)