Wiosenny pociąg do pasteli

Jak obstawiacie?
Zima przeszła do historii? Czy jeszcze zaskoczy nas i drogowców? 😉 Pokomplikuje życie kierowcom pługów i paniom dozorczyniom?
Mówcie sobie, co chcecie, ja twierdzę, że nie. Zima dała za wygraną, wiosna panoszy się coraz wyraźniej i intensywniej.
Czuję to w kościach oraz nawracającej z każdym przedwiosennym przesileniem słabości do pasteli i wszelkich słodkości.

Co roku, okolicy marca, nagle zalewa mnie fala uwielbienia dla pudrowego różu, uroczego błękitu, cudnej mięty.
Wszystko, co słodkie, lukrowane, pastelowe kręci mnie bardziej niż kiedykolwiek. Bo pastele najlepiej obrazują budzące się na powrót życie. Powiecie, że ptaszki są raczej brązowe, przebiśniegi białe, a trawa zielona, gdzie tu pastele? No więc nie wiem jak to wyjaśnić, ja widzę wiosenny świat w palecie pasteli i tyle. 😉

A więc akcja-dekoracja czas start. Póki co realizuję się w gałęziach znoszonych hurtowo które za kilka dni od włożenia do wody wypuszczają jasnozielone listki albo kwiatki (krzewy forsycji). Urzekająca jest taka wiosna na żądanie, przepięknie zdobią stół kiełkujące maleństwa wetknięte w szklany słój/gąsiorek. A skoro mam najważniejsze to nie spoczywam na laurach tylko wprowadzam więcej akcentów przywołujących nieznośną lekkość wiosny.

Wy też?

Komentarzy: 0
06 marca 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)