Lato, ach to ty!

Uwielbiam lato w mieście! Serio! Tyle się dzieje!
Te ogródki kawiarniane wystawione to tu, to tam. Teatr Lalek, wystawiający sztuki pod chmurką w samym sercu pięknego parku. Pan z bańkami mydlanymi nie mogący opędzić się od zachwyconych dzieciaków. Trawniki pełne kocyków. Dłuuuugie, ale rozchichotane kolejki pod lodziarniami. Wesoły świergot ptaków na każdym skwerze. Piski dzieci wokół fontanny, gdy zawieje wiatr i kropelki wody zroszą twarze.

(Brudne stopy i czarne kolana. Ślady lodów czekoladowych pod nosem i na brodzie. Poklejone ręce od waty cukrowej. Nie szkodzi, naprawdę nie szkodzi!)

A w domu miska pełna truskawek. I druga z gotowanym bobem, namaszczonym obficie masłem. Zamiast obiadu.
Balkon otwarty na oścież, a na nim nieduży basen. Kawa mrożona przy książce, którą czytam. Niby to samo życie, niby praca, obowiązki, pranie do rozwieszenia. Niby nic się nie zmieniło, a zmienia się tak wiele. Ta niesamowita lekkość bytu, jaka wstępuje w człowieka wraz z nadejściem ciepłej pory roku jest trudna do ujęcia w słowa.

Nie wiem, czy macie tak samo.
Patrzę na poniższy zestaw – strój, kąpielówki, kocyk, miska owoców i czuję błogość. Nie muszę rezerwować lotu do Barcelony, nie muszę opracowywać wycieczki po Krecie, wystarczy mi myśl, że przez najbliższe miesiące życie będzie miało znacznie lżejszy wymiar. Że zamiast lepić tuziny mielonych, po prostu wstawię fasolkę szparagową. Zamiast piec szarlotkę,  podam umyte czereśnie. Nie ma sensu bawić się w kotlety i wypieki, kiedy kalafior z bułką tartą tak wspaniale smakuje! Nie ma sensu nadmiernie pogrążać się w kieracie, kiedy w parku tak przyjemnie świergoli ptactwo!

Komentarzy: 0
28 maja 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)