Dżungla domowa

Nie każdy ma ogród. Zaryzykuję stwierdzenie, że wręcz  nieliczni mogą cieszyć się takim luksusem.
Nie każdy także może pić poranną kawę i wieczorną lampkę wina na czterdziestometrowym tarasie.
Ale wiele z nas ma balkon, taki dziwaczny twór, mniejszy lub większy, który w zależności od aktualnej pory roku jest graciarnią, lub osobistą strefą relaksu.

Mój na przykład ma trochę ponad dwa metry kwadratowe.
Oznacza to, że jest wielkości pojedynczego łóżka. Trochę mało, ale gdy zaczynam utyskiwać zawsze przywołuję się do porządku świadomością, że mogłabym go w ogóle nie mieć.

Balkon to rzecz cudowna. Nie do przecenienia. Dlatego staram się, by maksymalnie wykorzystać jego możliwości i co roku od nowa aranżuję w nim miniogródek. To, że nie mogę zbyt wielu roślin postawić na podłodze, bo zwyczajnie zabiorą mi miejsce w niczym mi nie przeszkadza. Rośliny wieszam, stawiam piętrowo, eksponuję na półkach przewierconych do ścian. Mam dzięki temu całą galerię świeżych ziół, kilka pięknych pnączy i jedno całkiem okazałe drzewko. Zanim nauczyłam się co i jak, trochę zieleniny niestety uśmierciłam. Teraz wiem, co należy mieć w donicach przy ekspozycji północno-wschodniej, jak często podlewać, której roślinie zraszać liście i i jakiej porze dnia. Jeśli chcesz sobie zaoszczędzić frustracji – pytaj, czytaj, guglaj. Rośliny nie są niestety bezobsługowe, ale dają z siebie tyle, że warto nauczyć się je obsługiwać.

Komentarzy: 0
06 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)