Rzecz o bieliźnie

Bielizna to temat rzeka. I nie chodzi tu wyłącznie o estetykę, ale również o sferę praktyczności i zdrowie. To ostatnie właściwie przez wszystkim.
Jakiś czas temu znana w przestrzeni instagramowej ginekolożka apelowała o zwrócenie uwagi na skład tego, co nosimy pod spodniami w dzień oraz w nocy, sugerując, że właściwymi wyborami w tym względzie można znaczenie poprawić zdrowie intymne. Rodzaj tkaniny jaką nosimy przy ciele przez cały dzień ma wielkie znaczenie, dlatego warto na wstępie odrzucić wszystko to, co zniechęca składem. Mam tu na myśli bieliznę, którą nosimy do pracy/szkoły oraz w której oddajemy się obowiązkom i relaksowi w domu.

Wiadomo, życie nie składa się jedynie z powyższych sytuacji. Bywa, że wychodzimy na imprezę, spotkanie, kolację, pragniemy wyglądać jak milion dolarów, a obcisła spódnica ołówkowa wyklucza założenie bawełnianych klasycznych fig, które lubią nieestetycznie odkształcić się pod ubraniem. Bywa, że idziemy na jogging, squasha, jogę i bielizna codzienna nie sprawdzi się tak dobrze jak spodenki z mikrofibry. Nie ma sprawy, wszystko jest dla ludzi. Na szczęście żadna impreza nie trwa dwie doby i z koronkowych stringów lub majtek, które mają za zadanie zamaskować większy brzuszek przeskakujemy w luźne gatki do spania. A te – podobnie jak bielizna noszona na co dzień powinny mieć jak najprostszy skład i jak największy w nim udział bawełny.

Z majtkami jest trochę jak dietą. Nikt nie umarł od jednorazowej degrengolady przed telewizorem w postaci spałaszowania torby czipsów i popicia ich puszką Coli. Są pewne okoliczności, w których smakują wspaniale. Jednak umówmy się – jako diety codziennej to bym takich akcji nie rekomendowała. Podobnie jest z bielizną z tkanin syntetycznych. 😉

 

 

Komentarzy: 0
18 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)