Lato, trwaj!

Latem wszystko jest prostsze.

To, że nie trzeba dzieci owijać kilometrami szalików i zastanawiać się czy nie za zimno im w tej cienkiej kurtce. To, że organizm wreszcie nie domaga się konkretu i to najlepiej gorącego – rosołki, bigosiki i gołąbki mogą poczekać na swoje pięć minut. To, że nie robi się ciemno tak dramatycznie wcześnie i nie denerwujesz się dlaczego syna jeszcze nie ma w domu. Latem wskakujesz w klapki i wychodzisz. Latem gotujesz michę bobu i wszyscy są szczęśliwi. Wreszcie – latem – ani myślisz zamartwiać się dlaczego dzieci wciąż nie wróciły – pewnie są na lodach/w parku/na placu zabaw.

Chłonę lato wszystkimi zmysłami, a najbardziej zmysłem lenistwa. 😉
To, że durszlak opłukanych czereśni może stanowić obiad, a talerz fasolki szparagowej z masłem kolację jest mi tak bardzo na rękę!
Fajne jest też to, że lato współpracuje również w kwestii pielęgnowania życia towarzyskiego. Można się spotkać spontanicznie i byle gdzie i nie wymaga to jakichś wielkich przygotowań. Ja na przykład ( i mój koc) regularnie okupujemy pobliski park. Wczoraj byłam na ploteczkach z przyjaciółką, jutro uczestniczę w świętowaniu ukończenia aplikacji młodszej siostry, w sobotę też machnę jakiś piknik. Skoro można siedzieć na dworze i wsuwać arbuza patrząc na soczystą zieleń liści nad głową, po co siedzieć w czterech ścianach?

Niewiele trzeba, by poczuć tę wspaniałą lekkość letniej pory, by cieszyć się latem. Nie trzeba wybujałego budżetu, wielkiej organizacji, skomplikowanej logistyki.
Coś do siedzenia, przekąski, coś do picia. Ktoś przyniesie lemoniadę, ktoś inny owoce, ktoś placek z kruszonką.

Celebrujmy lato, wyciśnijmy je jak cytrynę! Miejmy brudne od szwędania stopy, piegowate nosy i brązowe ramiona.
A przede wszystkim miejmy w sobie letnią lekkość i beztroskę.

Komentarzy: 0
18 lipca 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)