Bezkompromisowy outfit domowy

Nadchodzi wrzesień, a wraz z nim nieco inny tryb życia codziennego. Już nie, że tryb wakacyjny, kocyk pod pachę i dalej do parku. Że pudełeczko osolonego bobu, miseczka czereśni zamiast kotleta. Już jednak trochę inaczej. Jakieś zebranie szkolne wpadnie, jedno drugie, jakieś latanie za nowym obuwiem na wuef, jakiś sagan zupy na trzy dni, doglądnięcie, czy zadania domowe zrobione prawidłowo i czy nauczone na o Krzywoustym. Nie ma, że jest chleb w chlebaku, lub go nie ma. Chleb MUSI być. 😉 Ciężar gatunkowy roku szkolnego jest zdecydowanie inny niż tych dziesięciu tygodni wakacyjnych.

Dlatego apeluję – rób sobie pseudowakacje, kiedy tylko możesz. Wyskakuj ze spódnicy ołówkowej i wykrochmalonej koszuli i miej zawsze pod ręką to, co sprawia, że czujesz się swobodnie. Dla mnie to bezkonkurencyjny, bawełniany dres. Wygodne spodnie, które nie obawiają się mojego przejedzenia cukinią zapiekaną z pomidorami i fetą (elastyczna guma) ani przemieszczania się po dywanie na kolanach, kiedy staram się obłożyć dwadzieścia zeszytów (ja to zawsze robię na podłodze, nie wiem dlaczego). Mięsista, przyjemna dla ciała góra, której rękawem nie raz i nie dwa obetrę pot z czoła.

Tak to już jest, nic nie trwa wiecznie, a obiady złożone z miski czereśni lub pudełka osolonego bobu tym bardziej. Trzeba wziąć byka za rogi, a najlepiej zrobić to w wygodnym, domowym outficie. Wiem, co mówię – trudy przejścia z trybu sierpniowego na tryb wrześniowy będę przechodziła już szósty raz.

 

Komentarzy: 0
22 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)