Dzieci, mamusia ma relaks!

Matka to istny człowiek renesansu, urządzenie wielofunkcyjne i kombajn w jednym. Zasuwa praktycznie od świtu do zmierzchu z małą przerwą na podładowanie baterii nocą. Tak ma. Dla matki nie ma rzeczy niemożliwych i zadań nie do ogarnięcia. Ogarnia wszystko, co ogarnięcia wymaga. Pamięta o wszystkich datach, wizytach, zebraniach, bilansach, spotkaniach, próbach generalnych, zbiórkach przedwyjazdowych. Wybudzona w środku nocy wyrecytuje kiedy kogo na co należy zaszczepić i dlaczego jeszcze nie teraz, kto przyjmuje jakie krople w jakiej dawce i kto w żadnym wypadku nie powinien jeść orzeszków ziemnych, bo alergia. Zbilansowany obiadek, zdrowy deserek, poprane białe i kolory. Podpisana zgoda na udział w zawodach pływackich, kupiony prezent urodzinowy dla ulubionego kolegi z klasy, przesłany mail do spółdzielni o stanie liczników, załatwiony przegląd psa. I wiele, wiele innych. Naprawdę wiele. Tak wiele, że…

Dbałość o komfort własny nie powinna stanowić luksusu, lecz konieczność.
Ja wiem, że są różne sytuacje, różne dni i tygodnie. Ja wiem, że niektóre matki hasło „chwila tylko dla siebie” traktują jak pusty slogan. Wiem też, że i ja tam byłam. W tym świecie, gdzie MUSZĘ, KONIECZNIE, TERAZ, ZARAZ, BEZ-DWÓCH-ZDAŃ, NIE-MA-ZMIŁUJ. Dopiero od niedawna wiem, że tych „muszę” nie jest wcale tak wiele, jak zdawało mi się na początku tej drogi. Nie postuluję, by zabukować lot na tajską wyspę i resetować się tam solo przez trzy tygodnie, pijąc smoothie z mango i jedząc krewetki w tempurze, bo wiem, że dla zdecydowanej większości z nas to postulat utopijny. Wiem jednak, że wydrzeć z życia parę chwil na celebrowanie czasu sam na sam ze sobą można wszędzie, również we własnym domu. (a może przede wszystkim?)

Do tego celu może służyć każde pomieszczenie, które daje minimalną izolację. Moim numerem jeden w te kwestii jest oczywiście łazienka. 🙂
Przystosowanie łazienki do pełnienia roli domowego gabinetu SPA nie jest skomplikowane i drogie. Można to robić stopniowo i powolutku. Taka łazienka powinna być przede wszystkim przyjazna jej użytkownikom. Od nas zależy czy będą w niej tuziny świec, czy kojący oko minimalizm, czy łazienkowe tekstylia stworzą energetyzującą tęczę, czy będą monochromatyczne i stonowane.
To nie jest wiele – ty, wieczorna kąpiel, książka, lampka wina, a potrafi doskonale zreperować ciało i duszę. O ten miniluksus warto zawalczyć.
Choćby kosztem rezygnacji z jakiegoś przedsięwzięcia (od czego, jestem niemal pewna, nikt nie umrze).

Komentarzy: 0
08 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)