Nie musi być okazji

Mamy w te wakacje nie widziałam wcale. Siostry również. Najlepsza przyjaciółka, matka trojga, nie ma chwili na szybką kawę (ja w sumie też nie). Lawirujemy pomiędzy dniami z domowym biurem i kompletem dzieci w wakacyjnym poluzowaniu obyczajów, a tymi kiedy wieziemy kogoś na obóz lub z obozu, wstawiamy miliony pralek, rozwieszamy miliony pralek i znów pakujemy walizki. Intensywne te wakacje, nie ma co!

Dwa ostatnie tygodnie sierpnia kuszą jednak delikatnym wyhamowaniem. Obiecuję sobie kawę z jedną, zieloną herbatę z drugą (jest na diecie) i wino z trzecią (właśnie przestała karmić!). A, że lubię wszystkie trzy uszczęśliwić jakimś drobiazgiem, myszkuję tu i ówdzie w poszukiwaniu różnych fajnych drobiazgów, które sprawią im radość. Nie chodzi o to, by zaskoczyć kogoś wielkim pudłem, wprawić w zakłopotanie czymś wystawnym i drogim, by zadać szyku, onieśmielić. Chodzi o to, by dać znać: jesteś dla mnie ważna, jesteś stale obecna w moich myślach, pamiętam jak mówiłaś, że nie masz w czym trzymać biżuterii/brakuje ci lampionu na taras/że mam super wazon i też byś taki chciała. Czas przecen i wyprzedaży powoli dobiega końca, ale wciąż można naleźć perełki za grosze. Serio.

Wystarczy chcieć i pamiętać jak mama/siostra/przyjaciółka rozpromieniła się ostatnio na widok jakiejś kompletnie bzdurnej rzeczy, która ciebie kosztowała półtorej minuty w kolejce do kasy i całe dziewięć złotych. Warto.

 

Komentarzy: 0
16 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)