Mimo, że przed nami kawał wakacji, za oknem piękne letnie słońce, a niektórzy wciąż jeszcze przed wakacyjnymi wojażami, minimalne przygotowania do września są według mnie jak najbardziej na miejscu. Dla rodziców taki alert oznacza jedno: należy zakupić tuziny zeszytów, bloków rysunkowych, zestawów plasteliny i tak dalej. Ja jednak nie o tym, mimo przynależności do ekipy rodziców. Ja bardziej o modzie, a dokładniej – okryciach wierzchnich.

Mam  w szafie takie trzy niesłychanie uniwersalne i ponadczasowe narzutki – jedna to klasyczna parka, druga to niemniej klasyczny beżowy trencz, trzecia największy evergreen pośród okryć wierzchnich – jeansowa katana. Jednak chodzi za mną ostatnio ramoneska i to niekoniecznie w wersji podstawowej czyli czarna skóra. Coraz częściej oglądam się za tymi w innym kolorze, a camel zajmuje szczególne miejsce pośród moich przedjesiennych oczarowań.
Z kolei kardigany jako okrycie wierzchnie to już rzecz dobrze znana, ale warta odnotowania, bo mega praktyczna. Lubię, gdy elementy garderoby są multifunkcyjne, a taka dzianinowa narzutka to masa możliwości w stylizacjach i rzecz idealna zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ma tę dodatkową przewagę nad choćby najcieńszym płaszczem, że jest miękka i przyjemna dla skóry.
Ostatnim odkryciem natomiast jest dla mnie bluzo-kurtka, czyli taka hybryda okrycia wierzchniego i topu z długim rękawem. Krój sugeruje, że to ubranie outdoorowe, ale materiał bluzowy coś zgoła innego. Dla mnie stanowią oko puszczone do świata,  wyraz pewnej nonszalancji i przełamanie schematu.

Komentarzy: 0
02 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)