Zrób im magię!

No dobrze, skoro już przepracowaliśmy utratę lata, można iść dalej.
A dalej, dla mnie przynajmniej, oznacza akceptację stanu rzeczy. Jesień jest faktem i jedyne, co możemy z tym faktem zrobić, by nie popaść w kilkumiesięczną chandrę, to zobaczyć jej piękne strony. Piękno jesieni jest bezdyskusyjne i gdy już dostrzeżecie je w pełnej krasie, zaraźcie entuzjazmem dzieci. Zresztą – nie jestem przekonana, że to konieczne. Myślę, że one we wszystkim widzą fajność, nawet w deszczu.

Po pierwsze spacery – tak zwana złota polska jesień nie zawsze wygrywa z tą słotną, mokrą, wietrzną. Ale, jak brzmi stare porzekadło – nie ma zlej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie. W myśl tej sentencji miejcie pod ręką kalosze i przeciwdeszczowe wdzianko. Gumowane spodnie z szelkami to jeden z najlepszych wynalazków ever. Serio, gdy moje dzieci były małe i nie chciałam rezygnować ze spaceru w nie najlepszą pogodę, zawsze, prędzej czy później, lądowaliśmy na placu zabaw. Trzęsienie się i załamywanie rąk oraz pełne dramatyzmu komunikaty: ojej, nie siadaj, to mokre! frustrowały i mnie i latorośle. W takim kombinezonie niestrasznie było mi patrzeć na pupę sunącą po mokrej zjeżdżalni i kolana klęczące w piaskownicy, która bardziej przypominała hałdę błota.

Po drugie czerpanie z jesiennych dóbr pełnymi garściami – bukiety z kolorowych liści, albo nawet girlandy (widzieliście to kiedyś? Tu inspiracja: KLIK! ), klasyka gatunku czyli ludziki i zwierzęta z kasztanów i żołędzi, biżuteria  z jarzębiny, wypady za miasto na grzyby i mała masa innych.

No i cały ten nastrój, szuranie butami w kopach liści, wielkie miłe swetrzyska pod szyją, a potem powroty do ciepłego domu gdzie światło świec, kubek ciepłego kakao i rodzinne kino pod puchatym kocykiem.  Jesień może być cudownym rodzinnie czasem, nie zamykajmy się na nią!

Komentarzy: 0
25 września 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)