Fokus na: sypialnię

Czy Wy też spędzacie więcej czasu w sypialni w sezonie jesienno-zimowym niż latem?
Ja owszem. Doceniam wtedy, że jest w niej ciepło, miło, przytulnie, że mogę wcześniej przebrać się w piżamę, obłożyć kokonem kołdry i odpłynąć przy dobrej lekturze. By przesiadywanie w tym miejscu przynosiło prawdziwe odprężenie i przyjemność trzymam się kilku ważnych aranżacyjnych zasad:
1. Zawsze mam możliwość przejścia w tryb delikatnego, rozproszonego światła. Nie rozumiem ludzi, którym nie przeszkadza nieprzytulne światło padające wprost z sufitu. Ja zapalam żyradol sufitowy tylko wtedy, gdy szukam na dywanie guzika, który przed chwilą odpadł mi od swetra. To oświetlenie funkcyjne – ma za zadanie dobrze doświetlić na ten moment, kiedy tego doświetlenia potrzebujemy. Natomiast to właśnie to subtelne boczne, usytuowane tu i ówdzie robi fajny nastrój i sprawia, że z pomieszczenia aż nie chce się wychodzić (oraz kokonu).
2. Po drugie to, co wisi na ścianach nie powinno być przypadkowe. Dobrze, żeby budziło przyjemne skojarzenia, ciepłe wspomnienia, było krzepiące. Zdjęcia rodzinne, rysunki dzieci, prace ulubionego artysty czy fotografie z podróży – od nas zależy co będzie tym, co sprawia, że zalewa nas fala dobrych uczuć.
3. Tekstylia sypialniane to nie tylko ładna i dobra jakościowo pościel, czy dodatkowe poduszki by wesprzeć głowę przy czytaniu. Ważne dla mnie jest by stopy rano nie lądowały na zimnym parkiecie. Dywaniki z obu stron łóżka to według mnie sypialniany must-have.
4. Ostatnia sprawa – przechowywanie drobnych rzeczy. Ileż to razy nie byłam pewna gdzie odłożyłam pierścionek, gdzie posiałam krem do rąk i czy w tym domu posiadamy krople do nosa. Minikomódka to rzecz nie do przecenienia. Rzeczy, które najczęściej przydają mi się przy łóżku – okulary, chusteczki, parafarmaceutyki, drobne kosmetyki i tak dalej od jakiegoś czasu mają u mnie oddzielne „mieszkanka”. W ten sposób zwykle nie mam problemu, by je zlokalizować, a przez to nie generuję z siebie wyrażeń, które mącą domowy spokój i harmonię. 😉

Komentarzy: 0
28 października 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)