… i nie mam tu na myśli ulubionego miksu do dressingu sałatkowego, choć miód i musztarda (szczególnie gruboziarnista, francuska) to składniki, bez których nie wyobrażam sobie sztuki kulinarnej, nawet tej prostej, domowej. Jednak dziś nie o gotowaniu, ale o modzie. Miodowy i musztardowy odcień żółci to według mnie, niezależnie od aktualnie panujących trendów i dyktatu Fashion Weeków, najbardziej jesienne rejony palety kolorystycznej.

Myślę, że powody są dwa. Po pierwsze naturalne kolory jesieni bazują na odcieniach żółci i w sposób całkiem intuicyjny skłaniamy się ku temu kolorytowi. Po drugie według znawców wpływu kolorów na nas, nasze samopoczucie, usposobienie i nastrój, żółty jest kolorem działania, pobudzenia i witalności, a kiedy, jeśli nie jesienią potrzebujemy dodatkowego kopa energetycznego?

Nie wiem jak wygląda to u Was, ale ja dostrzegam u siebie największe deficyty woli do działania właśnie jesienią. Teoretycznie jestem naładowana latem, witaminą D, którą pochłonął mój organizm  w ostatnich miesiącach, powinnam hulać na najwyższych obrotach, ale jednak ta zmiana aury, chłodniejsze poranki i krótsze wieczory nie robią dobrze na morale. Dopomagam sobie herbatą ze świeżym imbirem, litrami kawy oraz… stylizacjami. Serio – ubrana w energetyzujące, nasycone kolory, czuję się znacznie lepiej niż w szarości i czerni, a miodowo-musztardowy żółty doskonale koresponduje z tym, co widzę aktualnie za oknem.

Komentarzy: 0
09 października 2019

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)