Zrób to sam: stołek

Co tu dużo gadać – przydaje się.
W przedpokoju, by przysiąść i w wygodnej pozycji zawiązać trampki lub wsunąć kozaki.
W dziennym, by podczas maratonu ulubionego serialu mieć gdzie położyć zmęczone całodziennym galopem nogi.
W dziecięcym, by przycupnąć gdy sprawdzamy pracę domową ze starożytnej Grecji.
W sypialni, by nonszalanckim gestem zrzucić z siebie dzienny outfit i by tenże nie wylądował na podłodze.

Mało przykładów potwierdzających tezę, że niepozorny taborecik to rzecz niezbędna w każdym domu?
Myślę, że każdy z nas na luzie dorzuci kilka kolejnych we własnym zakresie.

Można kupić gotowy – jest ich wiele. W różnych kolorach i stylach. z siedziskiem dzierganym, tapicerowanym prostą taniną i taką z printem.
Można także pobawić się w Adama Słodowego i zrobić niezbędny mebelek samodzielnie. Potrzebny nam będzie okrągły kawałek drewna, poducha, robiąca za siedzisko, którą przykleimy klejem na gorąco i trzy nogi, które z łatwością dostaniemy w każdym sklepie budowlanym, na OLXie czy zamówimy u stolarza. Nogi drewniane zwykle zaopatrzone są w solidną śrubę, która umożliwia efektywne zamontowanie ich w drewnianej postawie siedziska. Nogi metalowe z kolei powinny mieć dziurki, w które wkręcimy śruby o odpowiedniej grubości i długości. Montowanie kółek meblowych to już w ogóle rurki z kremem. Wystarczy delikatnie nawiercić miejsce, w którym mają się znaleźć i po sprawie (pamiętając jednocześnie, że wiertło obowiązkowo powinno być ciut mniejsze od śruby!). To ostatnie rozwiązanie idealnie wypadnie w roli nie tyle taboretu, ile podnóżka.
Udanego majsterkowania!

Komentarzy: 0
27 stycznia 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)