Spódnica na sportowo

Spódnica kojarzona jest raczej z modą reprezentacyjną – zakładamy ją zwykle do stylizacji, które mają wybrzmiewać elegancją, szykiem, dystyngowaniem. Na bazie spódnic tworzymy sety biurowe, na spódnicę (lub sukienkę!) niezawodnie postawimy wychodząc do teatru, na służbową kolację, czy wieczornego drinka w przyjaciółką.

Tymczasem spódnica, podobnie zresztą jak spodnie, jest bardzo uniwersalnym elementem garderoby i nie warto zawężać jej roli tylko do sytuacji oficjalnych bądź wieczorowych. Świetnie wypada w modzie codziennej, stylizacjach swobodnych, a wręcz – sportowych. Zarówno ta mini, jak midi, a także maxi – doskonale konweniuje z trampkami bądź sneakersami, sprawiając, że całość zyskuje efekt świeżości, nonszalancji i lekkości. To samo dotyczy topu – spódnica bynajmniej nie powinna ograniczać nas do bluzek i koszul (czy tym bardziej: żakietów). Sportowa, casualowa bluza będzie idealnym dopełnieniem takiego świeżego wizualnie looku.

Czy wypada, nam, kobietom, które dwudzieste urodziny mają już dawno za sobą, wybierać takie stylizacje?
Uważam, że nie tylko wypada, ale wręcz – warto po nie sięgać. Czasy trzydziestoparolatek w poprawnych setach: spódnica po kolano i wełniana garsonka bezpowrotnie dobiegły końca.  Oczywiście nie nawołuję do ich bojkotu. Są sytuacje i okazje, w których sprawdzą się niezawodnie. Po prostu to my decydujmy, jaka okoliczność podlega jaki  zasadom, również dress-code’owym. Jedyne, co powinno nas ograniczać to fakt, jak my same czujemy się w danym zestawieniu. Jeśli nonszalacja i młodzieńczość w modzie jest czymś, do czego serce bije nam mocniej – nie rezygnujmy z nich!

 

Komentarzy: 0
06 lutego 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)