Fokus na: balkon!

To na pewno nie czas, by rozkładać meble ogrodowe i chłodzić prossecco na miłą posiadówkę pod chmurką.
Ale fakty są takie, że gdy biegam po nadodrzańskich ścieżkach sportowych, coraz wyraźniej słyszę świergot ptaków i coraz intensywniejsza jest zieleń maleńkich pączków na krzewach. Ponadto z wielką radością odnotowałam, że beach-bary budzą się z zimowego snu. Nie, żeby od razu serwowały napoje i wabiły przechodniów wpadającą w ucho playlistą, ale co rusz widzę uwijający się personel naprawczo-sprzątający. Oznacza to tylko jedno – za jakieś trzy tygodnie usiądę na jednym z leżaków i być może z kocykiem na kolanach, ale jednak, oddam się upragnionemu relaksowi na powietrzu. Ta perspektywa uskrzydla.

A skoro wiosna coraz mocniej akcentuje swoje zamiary, namawiam, by zdobyć się na pierwsze po zimie krytyczne spojrzenie na balkon/taras/ogródek czy cokolwiek macie. Ja niestety nie dysponuję ani kawałkiem własnej ziemi, ani nawet porządnym tarasem. Mam nieduży balkonik, ale nawet on wiosną i latem dostarcza mnóstwa radości. Poranna kawa, popołudniowa herbata i wieczorna lampka wina smakują zupełnie inaczej na powietrzu.

Nagromadziło się sporo jakichś przydasi?
Przeprowadź je do piwnicy albo wyrzuć. Serio, u mojego sąsiada wciąż stoi na balkonie ususzona świąteczna jodełka. U mnie na przykład jest niezłe składowisko pustych donic, które namnożyły się ostatnio. Posprzątaj. Może coś trzeba podmalować, może przykręcić? Możesz też swobodnie wysiać pierwsze rośliny, szczególnie te odporne na niższe temperatury. (warto wpisać w przeglądarkę frazę „co wysiać w marcu”).  Niech już wszystko będzie gotowe na ostateczne zabiegi kosmetyczne. Bo coś tak czuję – pierwsza sposobność zażycia wiosennej aury już niebawem. Przyroda nie może się mylić!

Komentarzy: 0
06 marca 2020

Dodaj komentarz

Celem korzystania z systemu komentarzy, a zatem celem realizacji tej społecznościowej usługi, w związku z koniecznością zabezpieczenia przed spamem oraz ze względu na chęć zachowania bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia ewentualnych roszczeń osób trzecich, prosimy Cię o podanie adresu e-mail i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci udostępnionego przeze mnie adresu e-mail, imienia/nazwiska/imienia i nazwiska/nicka w celu realizacji usługi społecznościowej dodawania komentarzy. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do korzystania z usługi. Informujemy, iż administratorem danych osobowych jest KIK TEXTIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu (dowiedz się więcej)